Utwory Marka Grechuty i Anny German zabrzmią w RCK

0

Pierwszy listopadowy weekend w Raciborskim Centrum Kultury upłynie pod znakiem muzyki Marka Grechuty i Anny German (na zdj.). Ich utwory wykonają klub poezji śpiewanej Atlantyda oraz Agnieszka Babicz.
W sobotę, 3 listopada o 17.00 w Domu Kultury "Strzecha" Klub Poezji Śpiewanej "Atlantyda" działający w Raciborskim Centrum Kultury od 15 lat, zaprasza na kolejne Zaduszki Poetyckie "Droga za widnokres" z utworami Marka Grechuty – polskiego piosenkarza, poety, kompozytora i malarza. Jego twórczość określa się zazwyczaj mianem łagodnej formy progresywnego rocka z silnymi wpływami jazz rocka (szczególnie we wczesnym okresie twórczości), piosenki autorskiej lub poezji śpiewanej. Artysta przez wiele lat związany był z Piwnicą pod Baranami. Nagrał wiele płyt, w tym m.in. wspólnie z Krystyną Jandą, z kolei z grupą Myslovitz wykonał cover ich przeboju "Kraków", który znalazł się na dwupłytowym albumie The Best of Myslovitz. Piosenka Marka Grechuty "Dni, których nie znamy" jest hymnem stadionu miejskiego w Kielcach.

Z kolei w niedzielę 4 listopada o godz. 18.00 w RCK przy ul. Chopina odbędzie się koncert poświęcony twórczości Anny German, utwory tej wspaniałej piosenkarki wykona Agnieszka Babicz – artystka scen muzycznych, laureatka Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Anny German w Zielonej Górze. – Kiedy zamknie się oczy słyszy się Anne German, wokalistka głosowo bardzo ją przypomina – mówi Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury. Spośród bogatego zbioru twórczości Anny German wybrane zostały utwory najbardziej popularne i charakterystyczne dla poszczególnych okresów drogi artystycznej piosenkarki.  Nie brakuje więc takich utworów jak: „Bal u Posejdona”, „Zakwitnę różą”, „Człowieczy los” czy „Eurydyki tańczące”.

- reklama -

Anna German wniosła do polskiej piosenki piękno słowa, kolor, lekkość, delikatność, jej utwory przepełnione są miłością do świata i człowieka, afirmacją życia. Narratorem – swego rodzaju przewodnikiem jest Beata Olga Kowalska – znana m.in. z serialu "Ranczo" gdzie wciela się w rolę doktorowej. Czytanym i recytowanym słowem zaczerpniętym z poezji W. Szymborskiej, H. Poświatowskiej, tekstów A. Achmatowej oraz fragmentów wspomnień z podróży samej  Anny German prowadzi naszą Eurydykę przez burzliwe życie jako kobietę, matkę, żonę, kochankę…

Bilety na koncert z twórczością Marka Grechuty w cenie 5 zł, zaś na koncert poświęcony Annie German w cenie 20 zł. Karnet na oba koncerty w cenie 20 zł do nabycia w kasie RCK RDK, ul. Chopina 21 /wt.-czw. 14.30-18.30, pt. 10.00-14.00, 16.00-20.00/, rezerwacji można dokonać także przez stronę internetową www.rck.com.pl.

/rck, oprac. p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here