AZS Wrocław pokonany. Zabójcze trzy minuty RTP Unia

Piłkarki Unii zwyciężyły w ostatnim w tym roku meczu ligowym u siebie. W skrajnie niesprzyjających warunkach atmosferycznych unitki długo męczyły się z rywalem, zadecydowały trafienia w 57 i 60 minucie

W bardzo ciężkich warunkach rozgrywano dzisiejszy mecz pomiędzy Unią Racibórz a AZS Wrocław. Odbiło się to nieco na jakości gry, ale punkty zgodnie z planem zostały w Raciborzu, bo Unia pokonała AZS 2 – 0. Trzeba jednak obiektywnie stwierdzić, że przeciwniczki wysoko zawiesiły dzisiaj poprzeczkę.

Przy mocno padającym deszczu i przenikliwym zimnie rozegrano dzisiejszy mecz VIII kolejki Ekstraligi. Płyta boiska była nasiąknięta wodą dlatego łatwiej w takich warunkach się bronić niż atakować.  Tak też czyniły w pierwszej połowie przyjezdne, a kiedy nadarzyła się okazja kontrowały.  Mecz mógł się rozpocząć idealnie. W 3 minucie gry stojąca przed pustą  bramka Dominika Sykorova nie potrafiła skierować piłki w światło bramki. Była to okazja z gatunku tych 200 procentowych. Potem unitki grały zbyt wolno i schematycznie aby mogły skutecznie zaskoczyć przyjezdne. Mimo optycznej przewagi i kilku prób strzałów z dystansu  wynik się nie zmieniał. Mało tego jedna z nielicznych kontr wrocławianek omal nie zakończyła się bramką ale Daria Antończyk była czujna.

W drugiej połowie podopieczne trenera Trawińskiego zagrały zdecydowanie lepiej. Akcje rozgrywały szybciej i lepiej pracowały skrzydłowe szczególnie Natalia Chudzik.  W 57 minucie kibice mogli się cieszyć po raz pierwszy. Po silnym strzale z 16 metrów Patrycji Pożerskiej piłka zatrzepotała w siatce. Trzy minuty później Marta Mika strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hani Konsek strzeliła drugiego gola. Od tego momentu wrocławianki nie mające już nic do stracenia zagrały odważniej w ofensywie. Unitki umiejętnie się broniły mając w zapasie przewagę dwóch bramek. Same również próbowały strzelać z dystansu ale brakowało precyzji. Ostatecznie  konfrontacja dwóch najbardziej utytułowanych drużyn kobiecych zakończyła się pewną wygrana 2 – 0.

relacja za wwwrtpunia

Ekstraliga kobiet

27 października 2012 (sobota) godz. 15.00 stadion OSiR Racibórz ul. Zamkowa 4

RTP Unia Racibórz – AZS Wrocław  2 – 0 (0 – 0)

1 – 0 Patrycja Pożerska 57', 2 – 0 Marta Mika 60'

Po tej kolejce unitki jeszcze powiększyły przewagę nad drugim w tabeli Medykiem Konin, który uległ w Szczecinie tamtejszej Pogoni 0:1