Błędy w oświadczeniach majątkowych raciborskich radnych

11

W związku z licznie pojawiającymi się błędami w oświadczeniach majątkowych raciborskich radnych, Dawid Wacławczyk zaproponował przeprowadzenie szkoleń w tym zakresie. Skarcił go Tadeusz Wojnar.

Jedenastu na dwudziestu dwóch raciborskich radnych popełniło błędy w swoich oświadczeniach majątkowych. Błędy nie były znaczące i zostały poprawione. Do pomyłek radnych odniósł się Dawid Wacławczyk podczas XXII Sesji Rady Miasta Racibórz.
– Ja byłem wśród tych jedenastu, którzy mieli poprawki, bo się w roku urodzenia o 200 lat pomyliłem – zaczął swoją wypowiedź radny i wskazał, że w Urzędzie Skarbowym powiedziano o powszechności błędów w oświadczeniach podatkowych wśród radnych i urzędników. Radnemu przerwał Przewodniczący Rady Miasta Racibórz Tadeusz Wojnar.

– Panie radny,  Pan nie ma kompetencji komentowania tego, więc proszę sobie to podarować. Jeżeli ma Pan informacje z Urzędu Skarbowego, to ja z tego zrobię użytek. Proszę ten temat zamknąć i go nie ciągnąć. Może Pan tylko odnieść się do swoich błędów i proszę reszty nie komentować. Ostrzegam Pana – skarcił radnego Tadeusz Wojnar.
– Chciałem się zwrócić z prośbą o zorganizowanie szkolenia, bo Pani w Urzędzie Skarbowym powiedziała, że z przyjemnością je przeprowadzi, a ja chętnie z tego szkolenia skorzystam. Dziękuję. – zakończył swoje wystąpienie Dawid Wacławczyk.
– Pan sekretarz chętnie to zrobi [przeprowadzi szkolenie z oświadczeń podatkowych – red.] przy okazji w przyszłym roku, to są rzeczy które się wszystkim zdarzają. Mamy przygotowanych pracowników, nie trzeba sięgać po pracowników z Urzędu Skarbowego, więc z tym problemu nie będzie. Co jakiś czas są wydawane specjalne broszurki jak wypełniać oświadczenie majątkowe, zwłaszcza jak się zmieniają jakieś przepisy, to te broszurki spróbujemy państwu udostępnić, choć ja je czytałem wiele razy to i tak się "walnąłem". Zawsze się można pomylić, nawet jak to się siedem razy przeczyta, bo można zwyczajnie o czymś zapomnieć – odniósł się do interpelacji radnego Wacławczyka Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk. – W Urzędzie Skarbowym jest cała literatura na temat wypełniania oświadczeń majątkowych – dodał Tadeusz Wojnar.
- reklama -

/żet

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

11 KOMENTARZE

 1. To tylko świadczy o rozstrzepaniu naszych wybrańców i o ich poziomie. Czytanie ze zrozumienime szwanuje. Jak się uciekało z podstawówki na wagary żadne szkolenie panu nie pomoże.

 2. O ile dobrze zrozumiałem, to radny Wacławczyk potrzebuje pomocy urzędu skarbowego w kwestii daty swoich urodzin. Sądząc po okolicznościach tego wystąpienia nie jest jedyna pomoc której radny Wacławczyk potrzebuje.

 3. Na tym zdjęciu pan bez-radny taki „zaburaczony”. To chyba ze wstydu, że w prostym formularzu porobił błędy i złożył coś takiego w urzędzie.

 4. jaja

  niektórzy jak słyszą cokolwiek związanego z „kontrolą oświadczenia majątkowego” to wpadają w dziką furię. I jestem w stanie wskazać całą masę zagadnień, na których przewodniczący się nie zna i nie ma kompetencji do wypowiadania się w sprawie, a mimo to to robi.

 5. wiem

  Panie Wacławczyk, nie bój sie pan tego p a r w e n i u s z a z Baborowa – zawodowego traktorzysty! Przez kilka lat ukrywał swoje dochody /dlaczego/ dopiero ustawa zmusiła go do tego! Jego ostrzeżenia są nie warte funta kłaków,pomijam społeczny aspekt całej sprawy! Jak przewodniczący może …..g r o z i c radnemu? W jaki sposób ,,dorobił się,, d w ó c h mieszkań, d w ó c h garaży, d wó c h powierzchni usłogowo handlowych, działki inwestycyjnej , dwóch samochodów, prezesury nowoczewsnaj za c,30 000 zł i spowodowac uwolnienie syna…..mordercy z zarzutu popełnienia z b r o d n i pod wpływem narkotyku, /student 3-go roku prawa wówczas/. Skazany przez Sad w Gliwicach ale….niepoczytalny. Jak taki o s o b n i k może rządzić Raciborzem?

 6. kupię domy i samochody radnych za cenę podaną w oświadczeniach majątkowych, OGŁOSZENIE PŁATNE, OKAZJA

 7. [img]upload/small_18ScreenShot005.jpg[/img],,Zdziera,, z kasy Nowoczesnej taka forsę, będacą ,,krwawica,, emerytów i rencistów zamieszkujacych zasoby spółdzielni! We Wrocławiu sa mniejsze czynsze jak u nas!

 8. szejk

  jak to jest w tym kraju ze emerytura jest opodatkowana a dieta radnych nie dalej są równi i równiejsi

 9. Ponieważ Radni to ,,wybrańcy ,, Narodu i należą sie im dodatkowe profity! Tadeusz WOJNAR, to 5-tej kadencji w y b r a n i e c ,,Narodu,, obecnie w SP w …..Brzeziu!

 10. jesteś emerytem ? Super. Pewnie masz sPOro czasu. Zorganizuj takich jak Ty. Zwołajcie Nadzwyczajne ,, walne ,,WY-walne,, i czynsze … sPADNĄ !

 11. a mówią, że to [b]arabscy szejkowie są … POnad[/b] innych 🙂
  Jednak to POlska jest ,,dziki kRAJ,, . Nie dla wszystkich jednak jak widzisz Szanowny ~szejku.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here