Błędy w oświadczeniach majątkowych raciborskich radnych

11

W związku z licznie pojawiającymi się błędami w oświadczeniach majątkowych raciborskich radnych, Dawid Wacławczyk zaproponował przeprowadzenie szkoleń w tym zakresie. Skarcił go Tadeusz Wojnar.

Jedenastu na dwudziestu dwóch raciborskich radnych popełniło błędy w swoich oświadczeniach majątkowych. Błędy nie były znaczące i zostały poprawione. Do pomyłek radnych odniósł się Dawid Wacławczyk podczas XXII Sesji Rady Miasta Racibórz.
– Ja byłem wśród tych jedenastu, którzy mieli poprawki, bo się w roku urodzenia o 200 lat pomyliłem – zaczął swoją wypowiedź radny i wskazał, że w Urzędzie Skarbowym powiedziano o powszechności błędów w oświadczeniach podatkowych wśród radnych i urzędników. Radnemu przerwał Przewodniczący Rady Miasta Racibórz Tadeusz Wojnar.

- reklama -
– Panie radny,  Pan nie ma kompetencji komentowania tego, więc proszę sobie to podarować. Jeżeli ma Pan informacje z Urzędu Skarbowego, to ja z tego zrobię użytek. Proszę ten temat zamknąć i go nie ciągnąć. Może Pan tylko odnieść się do swoich błędów i proszę reszty nie komentować. Ostrzegam Pana – skarcił radnego Tadeusz Wojnar.
– Chciałem się zwrócić z prośbą o zorganizowanie szkolenia, bo Pani w Urzędzie Skarbowym powiedziała, że z przyjemnością je przeprowadzi, a ja chętnie z tego szkolenia skorzystam. Dziękuję. – zakończył swoje wystąpienie Dawid Wacławczyk.
– Pan sekretarz chętnie to zrobi [przeprowadzi szkolenie z oświadczeń podatkowych – red.] przy okazji w przyszłym roku, to są rzeczy które się wszystkim zdarzają. Mamy przygotowanych pracowników, nie trzeba sięgać po pracowników z Urzędu Skarbowego, więc z tym problemu nie będzie. Co jakiś czas są wydawane specjalne broszurki jak wypełniać oświadczenie majątkowe, zwłaszcza jak się zmieniają jakieś przepisy, to te broszurki spróbujemy państwu udostępnić, choć ja je czytałem wiele razy to i tak się "walnąłem". Zawsze się można pomylić, nawet jak to się siedem razy przeczyta, bo można zwyczajnie o czymś zapomnieć – odniósł się do interpelacji radnego Wacławczyka Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk. – W Urzędzie Skarbowym jest cała literatura na temat wypełniania oświadczeń majątkowych – dodał Tadeusz Wojnar.

/żet

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. niektórzy jak słyszą cokolwiek związanego z „kontrolą oświadczenia majątkowego” to wpadają w dziką furię. I jestem w stanie wskazać całą masę zagadnień, na których przewodniczący się nie zna i nie ma kompetencji do wypowiadania się w sprawie, a mimo to to robi.

  2. Panie Wacławczyk, nie bój sie pan tego p a r w e n i u s z a z Baborowa – zawodowego traktorzysty! Przez kilka lat ukrywał swoje dochody /dlaczego/ dopiero ustawa zmusiła go do tego! Jego ostrzeżenia są nie warte funta kłaków,pomijam społeczny aspekt całej sprawy! Jak przewodniczący może …..g r o z i c radnemu? W jaki sposób ,,dorobił się,, d w ó c h mieszkań, d w ó c h garaży, d wó c h powierzchni usłogowo handlowych, działki inwestycyjnej , dwóch samochodów, prezesury nowoczewsnaj za c,30 000 zł i spowodowac uwolnienie syna…..mordercy z zarzutu popełnienia z b r o d n i pod wpływem narkotyku, /student 3-go roku prawa wówczas/. Skazany przez Sad w Gliwicach ale….niepoczytalny. Jak taki o s o b n i k może rządzić Raciborzem?

  3. [img]upload/small_18ScreenShot005.jpg[/img],,Zdziera,, z kasy Nowoczesnej taka forsę, będacą ,,krwawica,, emerytów i rencistów zamieszkujacych zasoby spółdzielni! We Wrocławiu sa mniejsze czynsze jak u nas!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here