Prezydent wyruszy wsłuchać się w głos ludu

7

– Dla mnie to obowiązek, a dla mieszkańców przywilej – w ten sposób prezydent Lenk zachęca  do udziału w spotkaniach w dzielnicach, które rozpoczną się już wkrótce. Zobacz kiedy prezydent odwiedzi Twoją dzielnicę.

Dominującą tematyką podczas tegorocznych spotkań będą nowe zasady odbioru odpadów komunalnych. Oprócz tego poruszane będą takie zagadnienia jak utrzymanie rowów melioracyjnych, realizowane inwestycje, oraz plany budżetowe na 2013 rok.  Głowa miasta pochwali się też, co od ostatniego tournee udało się zrobić w mieście i danej dzielnicy, a także opowie o najbliższych planach inwestycyjnych. – Jest tego dużo, sam byłem zaskoczony ile przedsięwzięć udało się przez te dwa lata zrealizować – wyznał podczas posesyjnej konferencji prasowej.

- reklama -

 

Prezydenta martwi nieco, że wielu mieszkańców nie chce rozmawiać o problemach miasta, stąd mała frekwencja na spotkaniach. Zwłaszcza w centrum zainteresowanie jest niskie, dlatego na spotkanie w RCK-u zaproszeni zostaną członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaś do G5 – związku emerytów i rencistów.

 

Mirosław Lenk wyznał także, że nie przepada za określeniem "prezydenckie tournee", jak spotkania w dzielnicach zwykły nazywać media. – Bardziej pasuje określenie "partycypacja mieszkańców w sprawowaniu władzy" używane przez radnego Wacławczyka. Nie obawia się natomiast powtórki sprzed dwóch lat, kiedy to w ślad za nim podążała grupka radnych opozycyjnych: – Jeśli ktoś rzeczywiście w danej dzielnicy mieszka i zechce przyjść, nie mogę mu tego odmówić. Nie chciałbym jednak, by polityczne spory przysłoniły rzeczywiste problemy.

 

 

 
Poza podanym harmonogramem odbędzie się dodatkowe spotkanie w Oborze. Do tej dzielnicy prezydent zawita 13 grudnia, spotkanie zaplanowano na godz. 17.00 w Ośrodku sportowo-rekreacyjnym, ul. Markowicka 1

 

 

/ps/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Prezydent ,,wsłuchuje,, sie tylko w swojego odkrywce, zbawcę i promotora – wszechmogacego, 5-tej kadencji przewodniczacego Tadzia Wojnara ! Z a w s z e jest tak, jak Tadzio postanowi !

  2. ,, Był też prezydent, jednak już w połowie spotkania, kiedy debata nabrała rozpędu wyszedł,, W idac znudził Go głos ,,ludu,,[img]upload/small_13ScreenShot169.jpg[/img]

  3. W niektórych parafiach podano porządek kolędy, rozpoczyna się już z początkiem grudnia. Obrazą może byc dla proboszcza równanie „odwiedzin” prezydenta Lenka z kolędą. Proboszcz odwiedza Rodziny w swojej parafii, ale prezydent jedzie gdzie??? są to najczęściej szkoły (liczebność ludu jest raczej znikoma) w tym jedna szczególna, której ta obecna władza w mieście ma wiele do zawdzięczenia. Znamienne jest to, że ranga tego spotkania w Brzeziu jest wyżej stawiana od obowiązku flagowania przy brzeskim poniku z okazji Świeta Niepodległości. ! ! ! Skandal za skandalem kojarzy się z tą „personą .”

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here