Jazzowy wieczór w RCK – co jeszcze w ten weekend?

0

Koncert Andrzeja Sikorowskiego, wystawa grafik dr Karoliny Stanieczek, Bieg Niepodległości w Kuźni Raciborskiej – to tylko niektóre wydarzenia, jakie będą miały miejsce w ciągu najbliższego weekendu w regionie.9 listopada: Jazzowy wieczór w Raciborskim Centrum Kultury

W piątek, 9 listopada o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 wystąpią zespoły Jazz Band Ball Orchestra, South Silesian Brass Band oraz Zespół Bez Nazwy. Bilety na koncert w cenie 30 i 40 zł do nabycia w kasie RCK.

- reklama -

9 listopada: "Debiuty 2012" w Bibliotece

W piątek, 9 listopada o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędzie się promocja tomiku zawierającego utwory nadesłane na Międzygimnazjalny Przegląd Twórczości Poetyckiej "Debiuty".

9 listopada: Baba Metalfest w Atmosfear

W piątek, 9 listopada w klubie Atmosfear w Raciborzu odbędzie się koncert trzech zespołów. Tego dnia przed publicznością wystąpią grupy Corpus, Exiled oraz Totem. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 10 złotych.

9 listopada: Wystawa grafik dr Karoliny Stanieczek

W piątek, 9 listopada o godz. 18.00 w galerii Czarny Kot przy ul. Opawskiej 31/1 w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Ręka, noga, mózg na ścianie… zęby na talerzu" dr Karoliny Stanieczek.

10 listopada: Koncert z okazji 20-lecia istnienia Konsulatu Niemiec

W sobotę, 10 listopada o godz. 18.00 w Domu Kultury "Strzecha" przy ul. Londzina 32 w Raciborzu odbędzie się koncert z okazji 20-lecia istnienia Konsulatu Niemiec w Opolu. W programie światowe ewergriny muzyki filmowej i rozrywkowej w wykonaniu grupy Take Trio.

10 listopada: "Zakręceni w glinie i wiklinie" w Nędzy

W sobotę, 10 listopada o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury w Zawadzie Książęcej (ul. Raciborska 55) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Zakręceni w glinie i wiklinie", który realizowany jest przez GCK Nędza.

10 listopada: AZS Rafako zmierzy się z Volley Rybnik

W sobotę, 10 listopada o godz. 17.00 w Arenie Rafako w Raciborzu rozegrany zostanie mecz siatkówki pomiędzy AZS Rafako Racibórz a Volley Rybnik.

11 listopada: XIII-ty Bieg Niepodległości w Kuźni

11 listopada w Kuźni Raciborskiej po raz trzynasty odbędzie się bieg z okazji Narodowego Święta Niepodległości. – Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe – zapewniają organizatorzy. Początek biegu o godz. 12.00 spod Szkoły Podstawowej na ulicy Piaskowej 28 w Kuźni Raciborskiej.

11 listopada: Sikorowski zagra w Raciborzu

W Raciborskim Centrum Kultury z okazji Święta Niepodległości wystąpi Andrzej Sikorowski wraz z córką, Mają Sikorowską. Koncert będzie opowieścią o rodzinie, spostrzeżeniach i emocjach związanych z życiem. Odbędzie się w niedzielę, 11 listopada o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21. Bilety w cenie 20 złotych.

11 listopada: Miejskie uroczystości z okazji Święta Niepodległości

Miejskie uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10.30 w mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. WNMP przy ul. Mickiewicza 8 w Raciborzu. Po Mszy Św. nastąpi przejście uczestników pod pomnik Abp J. Gawliny oraz  pomnik Matki Polki, gdzie nastąpi dalsza część uroczystych obchodów – zaciągnięcie warty honorowej, odegranie hymnu państwowego, wystąpienie okolicznościowe, oddanie salwy honorowej, marsze wojskowe w wykonaniu Orkiestry Dętej "Plania".
 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here