Tetraedr świętuje 20 lat

2

W ramach trzydniowego święta mnóstwo atrakcji i wspaniałych wydarzeń, m.in. spektakl "Piękna i Bestia" w wykonaniu Śląskiego Teatru  Lalki i Aktora ATENEUM  w Katowicach. W jego obsadzie m.in. raciborzanin Mirek Kotowicz.

 

- reklama -

 

 

 

– Mirek Kotowicz ostrzegał, że Bestia podobno bardzo się drze, więc zapraszamy na Dziecięcą Scenę Teatralną tym razem dzieci nieco starsze, powyżej 6 roku życia – mówi Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury.

Autorka sztuki "Piękna i Bestia" wykorzystała motywy klasycznej włoskiej baśni w interpretacji Italo Calvino, jednego z najznakomitszych pisarzy XX wieku (w przekładzie Jerzego Popiela).

Wracający z podróży kupiec Hieronim trafia w gościnę do dziwnego zamku. Chcąc sprawić przyjemność ukochanej córce, Pięknej, zrywa kwiat z zakazanego Krzewu Pąsowych Róż, narażając się na gniew tajemniczego potwora. Ceną okazuje się życie, ale kupiec może je ocalić pod jednym warunkiem: jeżeli Piękna zgodzi się przybyć do zamku i zamieszkać z Bestią…

Opowieść o dojrzewaniu i sile miłości, która potrafi zdziałać cuda, o tym, jak ważny jest drugi człowiek, i że warto spojrzeć na niego uważniej – odrzucić pozory i stereotypy, zajrzeć w głąb serca; o tym, że zło musi zostać ukarane, a na końcu zawsze zwycięża dobro…

Spektakl  "Piękna i Bestia" w wykonaniu Śląskiego Teatru  Lalki i Aktora ATENEUM  w Katowicach 17 listopada o godz. 16.00 w sali widowiskowej RCK przy ul. Chopina 21. Bilety w cenie 25 i 15 zł.

To tylko jeden z elementów bogatego programu obchodów 20-lecia teatru działającego pod egidą Raciborskiego Centrum Kultury.

W programie tego teatralnego święta, które rozpoczyna się 16 listopada o 18.00 w RCK przy ul. Chopina znajdziemy m.in. spektakl „Szczur bez maści” w reż. Grażyny Tabor, czy koncert Funk4Fun.

Z całym programem można się zapoznać na stronie RCK  http://www.rck.com.pl/n/site/index/2-wydarzenia/imprezy/599-xx-lecie–teatru-tetraedr——festiwal-teatralny.html

 

źródło: rck

publikacja: /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. kibic

    Tyle zajęć, tyle ludzi, tyle spotkań, tyle wrażeń… dziękuję Grażynce za 20 lat

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here