Europejski Dzień Języków Obcych w Gimnazjum Nr 1 w Raciborzu

0

Placówki dyplomatyczne jedenastu krajów wysłały materiały na organizowany w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu Europejski Dzień Języków Obcych. W ramach imprezy organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Jak co roku w październiku 2012 w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych. Organizatorami przedsięwzięcia były nauczycielki języków obcych. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy przedsięwzięcia?
25 października zorganizowano miejski konkurs "Spielend lernen" dla uczniów raciborskich szkół podstawowych. Była to pierwsza edycja konkursu, w którym udział wzięło łącznie 33 uczniów z siedmiu podstawówek. Tego samego dnia odbyła się wystawa, której tematyką było jedenaście krajów europejskich i pokaz plakatów nawiązujących do niemieckiej muzyki rozrywkowej. Ponadto przez cały październik na pierwszym piętrze szkoły można było podziwiać wystawę plakatów z Instytutu Goethego o piłce nożnej. Osobami odpowiedzialnymi za wymienione imprezy były Zuzanna Benarska i Sabina Ryś, które wsparł Roman Szczasny. Wystawę o historii literatury i języka rosyjskiego przygotowana Oksana Leszczyńska. Z kolei Katarzyna Apolony przeprowadziła w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych lekcje o krajach anglojęzycznych.

- reklama -
Mnogość materiałów, które zostały zaprezentowane w czasie Europejskie Dnia Języków Obcych, była w dużej mierze zasługą germanistek, które jeszcze w sierpniu tego roku zwróciły się do ambasad dwudziestu dziewięciu europejskich krajów o pomoc w organizacji imprezy. Otrzymały odpowiedź z dwunastu placówek dyplomatycznych, które dostarczyły różnorakie materiały, poszerzające wiedzę o tych krajach. Zostały one zaprezentowane na wystawie w dniu 25.10.2012. Ekspozycja będzie dostępna do końca roku szkolnego na terenie biblioteki szkolnej dzięki życzliwości Oksany Leszczyńskiej, bibliotekarki. Materiały nadesłały placówki dyplomatyczne Irlandii, Belgii, Holandii, Norwegii, Czech, Litwy, Estonii, Francji, Łotwy, Słowacji i Islandii.
Fundatorami nagród i plakatów były: Fundacja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, Instytut Goethego w Krakowie i Wydawnictwo Szkolnego PWN.

oprac. /żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here