Stawiają na aktywność ruchową mieszkańców

0

Już 6 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku odbędzie się Gminny Mikołajkowy Turniej dla dzieci klas 1-4 ze wszystkich szkół z całego terenu gminy. Początek o godz. 9.30.

Dzieci ze szkół z całej gminy na turnieju spotykają się już od 10 lat! – Bardzo chętnie biorą w nim udział, to różnego rodzaju zabawy w formie rywalizacji, na wesoło, bo przede wszystkim chodzi przecież o to, żeby dzieci zmobilizować do wysiłku fizycznego, do ruchu. To ważne szczególnie dziś, kiedy młodzi najczęściej wolny czas lubią spędzać przed telewizorem, czy komputerem. Ruch to zdrowie – do tego staramy się przekonywać naszych mieszkańców od najmłodszych lat – podkreśla Jan Deńca z Urzędu Gminy w Rudniku.

- reklama -

 

 

– Trzeba o siebie dbać od najmłodszych lat – mówi Jan Deńca, kierownik referatu oświaty w Urzędzie Gminy Rudnik, prywatnie zapalony maratończyk.

 

 

 

W gminie Rudnik szczególnie duży nacisk kładzie się na rozwój fizyczny i aktywność ruchową mieszkańców. W gminie funkcjonują świetlice środowiskowe, w których mieszkańcy do woli mogą korzystać ze sprzętów do ćwiczeń. – Świetlice działają u nas już od kilkunastu lat, więc wiadomo, sprzęt się zużywa i trzeba go czasem wymienić na nowy. Tak też zrobimy w świetlicy działającej przy szkole w Szonowicach. Kupiliśmy z myślą o tej placówce dobry, wielofunkcyjny atlas – dodaje Deńca.

 

Ze świetlic (w Rudniku, Szonowicach i Brzeźnicy) i dostępnego tam sprzętu mogą korzystać wszyscy zainteresowani trzy razy w tygodniu i to bezpłatnie! – Na miejscu można skorzystać też z porad animatorów zatrudnianych z puli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Placówki są ogólnodostępne, korzystać mogą z nich wszyscy i gorąco do tego zachęcamy – podkreśla Jan Deńca.

 

Nowy sprzęt do świetlicy w Szonowicach trafi na początku przyszłego roku.

 

Gmina Rudnik jest już znana z wielu sportowych imprez, także o szerokim zasięgu, m.in. na bieg rudnicki, czy ogólnopolski bieg na łyżworolkach zjeżdżają się zawodnicy z całej Polski!

 

/s/

 

 —————————————————–

Polecamy również: Jakość życia w Rudniku coraz lepsza [WIDEO]

 

W Rudniku trwa budowa kanalizacji sanitarnej, do której dołożył się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Ci, do których inwestycja jeszcze nie dotarła już nie mogą się doczekać.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here