Starosta zastanawia się nad emisją obligacji

4

Coraz częściej gminy i powiaty decydują się na emisję obligacji samorządowych by sfinansować deficyty w swoich budżetach. Być może na krok taki zdecyduje się powiat raciborski. Starosta mocno rozważa to rozwiązanie.

 

- reklama -

Niedawno na Zamku Piastowskim odbyło się seminarium poświęcone obligacjom samorządowym. Ten instrument finansowania samorządów ma już w Polsce kilkunastoletnią tradycję, a gminy i powiaty coraz częściej sięgają po niego by podreperować swoje finanse. – Nowe przepisy dotyczące wskaźników dopuszczalnego poziomu zadłużenia samorządów pozwalają spojrzeć na obligacje niejako na nowo i kuszą do pójścia w tym kierunku. Żeby nie zastopować finansowego rozwoju i finansowania inwestycji, być może będziemy musieli po taki sposób sięgnąć – zdradził starosta Adam Hajduk podczas ostatniej sesji rady powiatu.

 

Na razie daleko do realizacji, starosta póki co zauważył szansę, chwycił pomysł i zamierza gruntownie z radą powiatu rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. W tym celu zapowiada intensywne spotkania. – Jest to jedna z możliwości, która pozwoli wypełnić wszystkie narzucone przez ministerstwo finansów wskaźniki odnośnie poziomu zadłużenia, a jednocześnie nie zaprzestać inwestycji w perspektywie nowego unijnego rozdania – tłumaczy.

 

/ps/

 

____________________________________________

 

Polecamy także:

 

 

Radny krytykuje reorganizację ruchu na Bosackiej

– To policja chciała zmian i na jej wniosek ZDW opracował reorganizację ruchu na Bosackiej – przyznaje starosta na pytanie Leona Fiołki, kto w powiecie jest odpowiedzialny za wyłączenie dwóch pasów ruchu.

 

 

A. Hajduk: Unia wyssała z nas co tylko mogła

Starosta powiatu raciborskiego Adam Hajduk martwi się o przyszły budżet UE i jego wpływ na powiatu. Zdaniem starosty, "stara unia" wyssała z nas co tylko mogła i teraz nie chce dokładać się do państw "nowej unii".


 

Kocur drży o drogi, Fiołka boi się fuszerki

Choć budowa zbiornika Racibórz jeszcze nie ruszyła, nie brakuje obawiających się negatywnych aspektów jego powstania. Łukasz Kocur boi się, że ciężki sprzęt zniszczy drogi. Leon Fiołka ma wątpliwości co do wykonawcy.

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. [color=#4c4c4c; font-size: 12px; text-align: justify]Żeby nie zastopować finansowego rozwoju i finansowania inwestycji…. Dobre sobie! Dzięki panu Hajdukowi i panu Wojnarowi od kilkunastu lat nic się nie rozwija i nikt w nic nie inwestuje, więc o jakim zastopowaniu inwestycji i rozwoju pan starosta raczy bajdurzyć? Jedyny rozwój jaki został zaobserwowany w ostatnich latach, to fakt pobudowania się lub kupowania domków jednorodzinnych przez przedstawicieli władz powiatowych i miejskich + T. Wojnara.[/color]

  2. Taaaak . Dojna krowa o mianie EU sie konczy . NIe bedzie dutków na slomiane szopy Drengów i inne brewerie . W latach 1921 wypuszczono w Ratibor pieniadze zastepcze a teraz pan Starosta proponuje obligacje . Proponowalbym o nominale 20 PLN – Hajduki 50 PLN Wojnary a 100 PLN Lenki .
    Takie obligacje musza miec pokrycie . W czym je ma Racibórz ? W SM Nowoczesna ? Basenie na Oborze ? Aquaparku ? Wszystko berdnie pseudoekonomistów z bozej laski . Ade

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here