Raciborska mundurówka walczy z przemocą wobec kobiet

0

Zjawisko przemocy wobec wciąż  trawi społeczeństwo w Polsce. Raciborskie służby mundurowe razem ze studentkami PWSZ zachęcały do walki z nim. Zobacz zdjęcia z akcji "Biała wstążka" na raciborskim rynku.

Kampania "Biała wstążka" ma na celu uświadomienie społeczeństwa ze skalą występowania niechlubnego zjawiska przemocy w wobec kobiet. 6 grudnia w okolicach raciborskiego rynku lokalne służby mundurowe razem ze studentkami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zaznajamiały raciborzan ze skalą problemu a także metodami jego rozwiązania.

- reklama -


W kampanię "Biała wstążka" wyjątkowo aktywnie zaangażowała się raciborska policja. Zobacz zdjęcia z kampanii "Biała wstążka" przeciwko przemocy wobec kobiet na raciborskim rynku.

– Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania – informuje policja. Jednym ze sposobów zapobiegania zjawisku jest wspieranie akcji czytania dzieciom, co – jak dowiedziono – jest najlepszym sposobem na wyrugowanie problemu.

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Przemocy w rodzinie Krzanowice mówią: Nie!

Urząd Miasta Krzanowice bierze udział w projekcie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, którego celem jest walka z przemocą w rodzinie. W ramach projektu oferowana jest m. in. pomoc w zakresie doradztwa prawnego.

Raciborska policja chce zatrzymania przemocy wobec kobiet

"Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Raciborscy policjanci także włączają się do tej akcji, która potrwa do 6 grudnia br.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here