Podróż do czasów PRL z Domgosem na zamku

0

Ekspozycja "PRL od kuchni" powstała na bazie pamiątek zebranych przez Domgos podczas akcji "Poszukiwany, poszukiwana. AGD made in Racibórz". Otwarcie wystawy przyjęło formę "podróży w czasie".

Otwarcie ekspozycji "PRL od kuchni" nie było zwykłym wernisażem. Etiuda w wykonaniu Grażyny Tabor i towarzyszących jej aktorów przeniosła zgromadzonych w lata PRL-u. Wykorzystano oryginalne przedmioty sprzed kilkudziesięciu lat, fragmenty przemówień, wpisy z książek skarg i zażaleń. Atmosferę PRL przywróciły także dawne szlagiery a nawet smak i zapach specjałów garmażeryjnych przygotowanych przez PSS Społem. Otwarcie jak i cała wystawa ma charakter interaktywny – eksponaty można dotykać, włączać – okazuje się bowiem, że sprzęt wyprodukowany w Raciborskich zakładach takich jak Domgos w dalszym ciągu jest w doskonałej formie.

- reklama -

 

 

 

/p/

 

 

————————————————

 

Czytaj również:

 

"Muzeum to pomost łączący przeszłość z teraźniejszością"

Muzeum w Raciborzu w piątkowy wieczór świętowało jubileusz 85-lecia (zdjęcia). – Nasze muzeum to nie tylko miejsce przechowywania zabytków. To miejsce jest wyjątkowe – mówił podczas uroczystości prezydent, Mirosław Lenk.

 

W Tworkowie zapachniało świętami

Kiermasz świąteczny w Tworkowie zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy Krzyżanowice, ale również mieszkańców całego powiatu. Tradycyjnie już odbył się w drugą niedzielę adwentu.

Przyznano tytuły Wolontariuszy Roku 2012

Irena Białuska w dziedzinie ochrony zdrowia, Czesława Kordyaczny w pomocy społecznej, Halina Misiak w kulturze oraz Ryszard Szymański w sporcie – oto tegoroczni wolontariusze roku. Zobacz sylwetki nagrodzonych.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here