Raciborzanie: ustawa o śmieciach to… socjalizm!

6

Nie słabnie oburzenie raciborzan regulacjami dot. odbioru i wywozu nieczystości. Ich zdaniem system nie promuje segregacji i ma utopijno-socjalistyczne znamiona. Zobacz zdjęcia ze spotkania M.Lenka z raciborzanami.

Podczas spotkania prezydenta Mirosława Lenka z mieszkańcami Raciborza – Centrum, które odbyło się 10 grudnia w "Strzesze", po raz kolejny została podniesiona kwestia sensowności regulacji, które wprowadza nowa ustawa dot. odbioru śmieci.
– Teraz dzięki segregacji śmieci można zaoszczędzić. Nowy system tego nie gwarantuje i nie zachęca do niej – wskazywali raciborzanie na spotkaniu. – Musimy mieć świadomość, że jak nie będziemy segregować, to za rok zapłacimy więcej niż 9 zł od osoby – wskazywał prezydent.

- reklama -
– To jest socjalizm! Jaką ja mam gwarancję, że ktoś inny też będzie segregował śmieci?! – pytała oburzona raciborzanka. Wzburzone nastroje starał się uspokoić wiceprezydent Wojciech Krzyżek przedstawiając projekt systemu premiującego osoby segregujące śmieci, które za określoną ilość wysegregowanych odpadów będą mogły otrzymywać talony wymienne na np. obniżkę opłaty za wywóz nieczystości.
Pod tą wstępna deklaracją nie chciał "podpisać się" na spotkaniu z mieszkańcami prezydent Lenk, ale zapowiedział, że system premiujący zostanie stworzony, choć na razie należy skupić się na jak najlepszym przebiegu wdrożeniu ustawy.

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Mieszkańcy Sudoła nie chcą głosować razem ze Studzienną

Na spotkaniu M. Lenka z mieszkańcami Sudoła została wywołana sprawa nowego podziału Raciborza na okręgi wyborcze. – Od lat nie mamy radnego! – skarżyli się prezydentowi.

Studzienna dziękuje prezydentowi oklaskami

Kolejną dzielnicą, jaką w ramach swojego tournee odwiedził prezydent była Studzienna. Mieszkańcy mieli kilka uwag, ale ostatecznie głośnymi oklaskami podziękowali prezydentowi za to co zrobił w ostatnim czasie dla ich dzielnicy.

Sudecka po remoncie stała się niebezpieczna?

15 listopada M. Lenk spotkał się z mieszkańcami Płoni. Atmosferę podgrzały "przechwałki" prezydenta nt. remontu ul. Sudeckiej, która zdaniem mieszkańców została niepotrzebnie zwężona, przez co stała się niebezpieczna.

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. wszystkie portale pisały…, np. [url=http://www.raciborz.com.pl/art27088.html]tutaj[/url]

    ja w swojej dzielni tez przegapilem, ale dzisiaj będzie w g5 na opawskiej, kazdy moze przyjsc 😉

  2. Nie rozumiem jak kraj, który ma doświadczenia związane z socjalizmem/komunizmem, może wprowadzać takie rozwiązania… ja rozumiem, że na zachodzie lgną do tego socjalizmu jak muchy do gówna, bo myślą, że to nie gówno, tylko cukierki, ale u nas??? przecież posłów, którzy głosowali za tą ustawą to powinno się przykładnie wychłostać!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here