Racibórz: SoftGis rozwiąże problemy z parkowaniem

0

Studium dotyczące problemów i potrzeb parkingowych w Raciborzu i Ostravie za 54 tys. zł, a w latach 2014-2020 współfinansowana ze środków UE inwestycja, która zawarte w studium tezy wprowadzi w życie.

Wrocławska firma SoftGIS s.c. zwyciężyła we wszczętym przez władze miasta postępowaniu przetargowym na wykonanie "Studium rozwiązań budowy parkingów w mieście Racibórz i Ostrava – Poruba w ramach projektu "Parking PL-CZ"". SoftGIS podejmie się wykonania zadania za 54 120 zł.

- reklama -

Projekt zakłada opracowanie dwóch studiów w zakresie budowy parkingów w Ostravie-Porubie i w Raciborzu, które będą obejmować:
– inwentaryzację i analizę obecnej sytuacji,
– zewnętrzne założenia dotyczące analizowane systemu parkowania,
– strategiczne cele miasta w zakresie budowy parkingów,
– propozycje wariantów rozwiązań parkingów,
– opinie mieszkańców nt. przyjętych rozwiązań w zakresie budowy miejsc parkingowych,
– wnioski końcowe nowoprzyjętych rozwiązań na rzecz poprawy systemu parkowania.

Studia parkingowe będą stanowić podstawę do przygotowania przyszłego zadania inwestycyjnego, które może zostać współfinansowane w nowym okresie programowania budżetu Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020. Zakończone postępowanie przetargowe było drugim prowadzonym w tej sprawie (czytaj również artykuł: Czy uda się rozwiązać problem z parkowaniem?). Pierwsze zostało unieważnione ze względu na zbyt wygórowane – cenowo – oferty, które wpłynęły w jego trakcie (czytaj również artykuł: Nie uda się rozwiązać problemów z parkowaniem w Raciborzu).

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Radny po raz kolejny upomniał się o parking pod zamkiem

Norbert Mika zwrócił się do starosty o rozważenie gdzie niedaleko zamku można by usytuować parking. Niedawno liczna grupa gości, która pojawiła się na promocji jego książki, miała kłopot z zaparkowaniem w pobliżu zabytku.

M. Gawliczek: NIE dla ścieżek rowerowych kosztem parkingów

Ulice Warszawska i Wileńska będą w przyszłym roku remontowane, a na całej długości pojawi się ścieżka rowerowa. Sprzeciwia się temu Marian Gawliczek, gdyż budowa drogi rowerowej spowoduje likwidację miejsc parkingowych.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here