Rafako: banki przejmują aktywa PBG

1

Najpierw komornik (na wniosek banku), a teraz inny bank przejmują udziały w zależnych od PBG spółkach – Grupa PBG, choć nieznacznie – uszczupla się. Czy zapoczątkuje to lawinę, która doprowadzi do zmiany "właściciela" Rafako? PBG (spółka kontrolująca większościowy pakiet akcji Rafako) traci kolejne aktywa. Polski Bank Przedsiębiorczości przejął 81,7 proc. udziałów w kontrolowanej dotychczas przez PBG spółce Aqua. Teraz zarządcy Aquy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zamierzają odkupić od PBP przejęty pakiet kontrolny akcji spółki. Powstała w 1988 roku Aqua świadczy usługi projektowe. O sprawie informuje Wirtualny Nowy Przemysł.

Przejęcie przez PBP akcji zależnej od PBG spółki jest kolejnym aktem przejmowania – na razie szczupłych – należących do Grupy PBG firm. W listopadzie 2012 wierzyciel PBG Banco Espirito Santo zażądał wszczęcia postępowania komorniczego w sprawie zabezpieczenia pożyczonych PBG środków finansowych. Komornik zabezpieczył na ten poczet warte 7 mln zł akcje w zależnych od PBG spółkach.

- reklama -

oprac. /żet/

—————————————————————————————————————————

 

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również: 

RAFAKO: komornik zajmuje udziały w spółkach PBG

Banco Espirito Santo wystąpił do komornika przy poznańskim sądzie o wszczęcie postępowań egzekucyjnych wobec PBG. Na poczet spłaty wierzytelności zostały zajęte akcje spółek należących do budowlanego giganta.

Krzysztof Burek dla TVN: Rafako wychodzi na prostą

Uwzględniając Opole i EDF, portfel zamówień wart jest 5,3 mld zł. Gros tych zleceń będzie dawało pracę w następnych latach, czyli końcówka 2013 r., 2014 i 2015 – mówił w TVN CNBC wiceprezes Rafako Krzysztof Burek.

Zarząd Rafako przełamał się opłatkiem z załogą

Zarządu Rafako – prezes Paweł Mortas, wiceprezes Krzysztof Burek i wiceprezes Jarosław Dusiło, a także reprezentujący PBG Jacek Balcer, spotkali się z pracownikami i złożyli im świąteczne życzenia.

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here