XXI Finał WOŚP w RCK

2

Koncert Sabiny Jeszki, koncert zespołu Perspektywa z RCK czy taneczne prezentacje zespołu SKAZA – te i wiele innych atrakcji czekały dzisiaj na Raciborzan w RCKu w ramach 21 Finału WOŚP (zdjęcia>>). AKTUALIZACJA 14.01.2013.

 

– To jeden z najważniejszych koncertów, bo przychodzą ludzie, którzy chcą posłuchać i jednocześnie wesprzeć akcję – mówiła Sabina Jeszka tuż przed koncertem, który uświetnił 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu.

Ponad setka wolontariuszy wyszła na ulice Raciborza i kwestowała dla 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już sztab znalazł się w Raciborskim Centrum Kultury. – Chciałam pomóc, miałam nadzieję się przydać i zebrać trochę pieniędzy dla potrzebujących – Alicja z Raciborza w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jako wolontariuszka. – I bardzo dobrze będę wspominać ten dzień! Wspaniale, że nawet w tak prosty sposób człowiek może coś zrobić dla innych. – Moje dziecko również było chore, więc doskonale wiem co znaczy potrzeba pomocy. To wspaniała inicjatywa, popieram całym sercem! – mówił pan Jan z Raciborza.

- reklama -

Zbiórce pieniędzy przez wolontariuszy tradycyjnie już towarzyszył program artystyczny. Wszystko wystartowało o godz. 13.00 na raciborskim rynku pokazem sprzętu strażackiego oraz Drengów znad Górnej Odry. Od godz. 15.30 występy i koncerty już w sztabie, czyli Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. – Tak naprawdę ruszyliśmy już o godz. 7.00, wtedy to wolontariusze odebrali swoje "orkiestrowe" komplety: puszki, serduszka i identyfikatory – mówiła Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury.

Na scenie zaprezentowały się zespoły na co dzień działające w RCK: "Perspektywa", grupy taneczne zespołu "Skaza", a także działająca od niedawna Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Z koncertem wystąpił także znany raciborzanom zespół Kurcbend, a także Sabina Jeszka, znana z występu w programie "Mam Talent".

Tradycyjnie już odbyła się też licytacja na rzecz WOŚP, raciborzanie licytowali zarówno przedmioty z logo WOŚP (m.in. kalendarze, kubki, notesy, koszulki), a także przekazane przez lokalne instytucje i placówki (m.in.  rękawice bokserskie Damiana Jonaka, karmnik wykonany przez więźniów raciborskiego Zakładu Karnego, toporek z grawerem przekazany przez raciborskich strażaków).

Wieczór w RCK zakończył koncert Sabiny Jeszki, artystki pochodzącej z Rydułtów, a znanej z programu "Mam Talent". – To jeden z najważniejszych koncertów, bo przychodzą ludzie, którzy chcą posłuchać i jednocześnie wesprzeć akcję. A my jesteśmy po to, żeby zrobić coś w szczytnym celu i być może uda się dzięki temu zebrać więcej pieniędzy – mówiła Sabina Jeszka tuż przed koncertem, który uświetnił 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu.

Sabina Jeszka właśnie kończy pracę nad swoją debiutancką płytą. – Mam nadzieję, że uda się ją skończyć do wiosny. Ostatnio dużo się dzieje. Była na festiwalu w Kaliningradzie, w przyszłym roku ukaże się film, w którym będę śpiewać . Cały czas staram się iść do przodu i rozwijać. Nigdy nie myślałam o tym, że niewielka miejscowość z której pochodzę może być barierą w osiągnięciu celu. Na pewno ogromną szansą okazał się "Mam Talent". To najlepsza rzecz jaka mogła mi się przydarzyć w tamtym czasie. Dopiero dzięki programowi zrozumiałam, że scena to moje życie.

——————————————————————————————————————– 

Polecamy również:

WOŚP: Nikola przekazała kilkadziesiąt złotych w groszówkach

Coraz więcej puszek z pieniędzmi trafia do Raciborskiego Centrum Kultury, gdzie mieści się sztab XX edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz zdjęcia ze sztabu raciborski finał XXI edycji WOŚP .

WOŚP: Wolontariusze kwestują na ulicach

Ponad stu ochotników wyruszyło dziś rano na ulice Raciborza, by zbierać pieniądze na WOŚP. Kwesta przebiega spokojnie i ludzie chętnie wrzucają do puszek, choć zdarzają się też głosy, że Orkiestra to wynalazek Szatana.

XXI Finał WOŚP w Raciborzu: strażacy pokazali swój sprzęt

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu postanowiła urozmaicić XXI Finał WOŚP w Raciborzu pokazem sprzętu strażackiego. Dwa wozy bojowe PSP wjechały na raciborski rynek… – zdjęcia.

XXI Finał WOŚP w Raciborzu: średniowieczna batalia na rynku

Drengowie Znad Górnej Odry tradycyjnie już wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy. Śnieg nie ostudził ochoty do walki średniowiecznych słowiańskich wojów i przybyszów z północy – zdjęcia.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. [color=#99cc00]To jaaaaa ale serio thiller Michael Jackson jupi na internecie jagby co to możecie zaprosić mnie na nk. przyjmę zaproszenia na faceebooku ale musicie poczekać bo do moich urodzin kilka dni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/color]
    Wsz[color=#ff00ff]ystkiego Dobrego w nowym roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Buźka paaaaa ;-)[/color]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here