
W ramach tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu w raciborskiej Bibliotece odbędzie się spotkanie dla rodziców, nauczycieli oraz dzieci. W programie m.in. wykład na temat wpływu gier komputerowych na rozwój dziecka.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
W „Strefie Rodzica” Łukasz Kandziora – pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu wygłosi wykład na temat wpływu gier komputerowych i Internetu na rozwój dziecka. Będzie można także skorzystać z porady specjalisty oraz zobaczyć film animowany z projektu „Zostań znajomym swojego dziecka”. W trakcie trwania wykładu, przybyłym na spotkanie dzieciom personel placówki zapewnia opiekę i oferuje zajęcia animacyjne, bajki edukacyjne oraz wesołe zabawy.
Spotkanie odbędzie się w środę 6 lutego w oddziale dla dzieci przy ul. Kasprowicza. Wstęp wolny. Początek o godz. 17.00.
/ps/





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




