GS UKS Krzanowice: Duży krok w kierunku powrotu do II ligi

Wspaniałe zwycięstwo odniosły siatkarki Krzanowic w trzecim meczu Finału III ligi. Po dramatycznym i bardzo zaciętym spotkaniu pokonały studentki z Katowic. To dobra pozycja wyjściowa przed turniejem rewanżowym.

Krzanowice w trzech meczach odniosły dwa zwycięstwa i jedną porażkę więc do turnieju rewanżowego, który odbędzie się w dniach 8 – 10 marca w Bielsku-Białej przystąpią  w dobrych nastrojach.

Mecz z Katowicami zaczął sie od słabej postawy krzanowiczanek, które znużone trzydniowymi dojazdami do Tych, trwającymi prawie dwie godziny, zagrały nieskutecznie, popełniając wiele błędów własnych.

Drugi set stał na wysokim poziomie, krzanowiczanki zaczęły dorównywać katowiczankom i po zaciętej walce do końca wygrały partię i doprowadzają do remisu. Odsłona trzecia była najlepsza w całym meczu, zawodniczki obu drużyn mocno musiały się napracować, by zdobyć punkt. Mała ilość błędów własnych spowodowała, że set stał na wysokim poziomie. Z tej batalii zwycięsko wyszły Katowice.

Krzanowice aby przedłużyć mecz musiały pokonać katowiczanki w kolejnej odsłonie. Trzeba przyznać, że dziewczęta z seta na set grały lepiej. Krzanowiczanki wytrzymały nerwową końcówkę czwartego seta i w wspaniałym stylu doprowadziły do piątej partii.

Tie-break to całkowita dominacja zawodniczek z Krzanowic, które wykorzystywały każdy błąd przeciwnika. Od początku wyszły na prowadzenie 3-4 punktami i spokojnie doprowadziły do szczęśliwego końca.

GS UKS Krzanowice   –   KU AZS UŚ Katowice     3 : 2 (-21,22,-19,22,10)

oprac. /ps/

———————————————

patrz także:

Koniec znakomitej serii Krzanowic, muszą wygrać ostatni mecz

Rekord kolejnych zwycięstw z rzędu siatkarek Krzanowic zatrzymał się na "pechowej trzynastce". W drugim meczu finału III ligi musiały uznać wyższość gospodyń z Tychów. Nie przekreśla to jednak szans na awans.

Zwycięstwo Krzanowic na początek batalii o II ligę

Bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki GS UKS Krzanowice finałowy turniej III ligi, który odbywa się w Tychach Potrzebowały niespełna 70 minut, by pokonać w pierwszym meczu finału III ligi rezerwy Aluprofu Bielsko-Biała.