Na zamku powstanie hotelik na 40 łóżek

1

Trzy lata ma potrwać adaptacja pomieszczeń w przyzamkowej słodowni, aby mógł się tam przenieść Młodzieżowy Dom Kultury. Po przenosinach powiat będzie chciał się pozbyć dotychczasowej siedziby MDK przy ul. Stalmacha.

Pomieszczenia dotychczas użytkowane przez MDK od jakiegoś czasu są za małe na cały czas poszerzaną działalność instytucji. Stąd już od początku działalności Zamku Piastowskiego po remoncie mówiło się, iż placówka kierowana przez Elżbietę Biskup tam właśnie finalnie znajdzie swoje miejsce. Na to jednak trzeba będzie trochę poczekać. O ile remont zamkowej kaplicy będzie w dużym stopniu współfinansowany ze środków ministerstwa kultury i wojewódzkiego konserwatora zabytków, to już odnowę budynku słodowni (tam właśnie przewidziano miejsce dla MDK) powiat zmuszony będzie wykonać całkowicie z własnych środków. A to oznacza, że remont będzie rozłożony na kilka lat.

- reklama -

 

Starosta Adam Hajduk optymistycznie zakłada, że wystarczą mu trzy lata. Oprócz domu kultury znajdzie się tam schronisko na ok. 40 łóżek, przeznaczone na noclegi dla młodzieży przyjeżdżającej na wymiany z miast i powiatów partnerskich. Rozwiązanie takie raciborscy samorządowcy podpatrzyli na zachodzie i zdecydowali się wdrożyć na naszym terenie.

 

Budynek przy ul. Stalmacha, gdzie do tej pory mieści się Młodzieżowy Dom Kultury, po przenosinach zostanie wystawiony na sprzedaż.

 

/ps/

 

fot. zamekpiastowski.pl

 

 —————————————————

 

patrz także:

 

Co nowego w sprawie zamkowych ławek?

Po raz kolejny na forum rady powiatu wróciła sprawa ławek z zamkowej kaplicy. Po nieudanej próbie przekazania zabytkowych mebli rudzkiej bazylice, słuch po nich zaginął. Ich los zainteresował radnego Wierzbickiego.

 

 

Parking przed muzeum marnotrawi potencjał estetyczny miasta?

Plac Ofki Piastówny to zdaniem Roberta Myśliwego zbyt urokliwe miejsce, by parkowały tam samochody. Proponuje więc przenieść parking na miejsce amfiteatru przy dawnym Labiryncie, a plac oddać w ręce architektów i ożywić.

 

Pięknieje kaplica św. Tomasza. Starostwo ogłosiło przetarg

Po pracach budowlanych i konserwatorskich na zewnątrz kaplicy zamkowej, przyszedł czas na wymianę pokrycia dachu, malowania elewacji, konserwacji portalu wejściowego i drzwi oraz wykonania i montażu witraży okiennych.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here