Dell prezentuje XPS 18, połączenie All-In-One i tabletu

0

Firma Dell podczas konferencji SXSW zaprezentowała swoje nowe urządzenie nazwane XPS 18. Nowością pracującą z systemem Windows 8 jest komputer typu All-in-One z funkcją tabletu lub odwrotnie – jak kto woli.

 

- reklama -

Wspomniana hybryda XPS 18 została wyposażona w 18,4-calowy dotykowy ekran z funkcją multitouch, wyświetlający obraz w jakości Full HD. Niestety oficjalna specyfikacja jest wciąż nieznana, jednak jak podaje Slashgear, we wnętrzu tego olbrzymiego urządzenia znalazło się miejsce dla wydajnego procesora x86, może nim być w zależności od wyboru zamawiającego zarówno Intel Pentium dual-core, jak i układy Core i3, i5 oraz i7. Taki „potwór” będzie miał do dyspozycji układ graficzny Intel HD zintegrowany w procesorze głównym.

Ponadto na jego wyposażeniu znalazło się 4 GB pamięci operacyjnej RAM, dysk SSD, a także dwa niewielkie głośniczki stereo. Oprócz tego nie zabrakło modułu sieci bezprzewodowych, Bluetooth, złączy USB 3.0 i wyjścia audio.

Samo urządzenie zostało ograniczone do jedynie dwóch fizycznych przycisków, którymi są dotykowy przycisk z logo Windows na środku przedniego panelu oraz przycisk zasilania ukryty po prawej stronie. Dell XPS 18 będzie domyślnie sprzedawany wraz z bezprzewodową myszą i klawiaturą oraz zasilaczem. Specjalną podstawkę ułatwiającą pracę z urządzeniem jako All-in-one można nabyć oddzielnie w cenie około 50 dolarów.

Cena Dell XPS 18 do zachęcających należeć nie będzie, za najtańszą opcję należy zapłacić około 899 dolarów, za urządzenie zaś wyposażone w najdroższe komponenty nawet 1200 dolarów. Urządzenie będzie dostępne wraz z systemem Microsoft Windows 8.

 Źródło: TheVerge, Slashgear, Benchmark


Racibórz, ul. Klasztorna 12
(róg Klasztornej i Ogrodowej)

tel. 32 415 98 18, 32 414 90 29, 504 18 18 27
www.softib.pl 

Artykuł opracowano przy współpracy z firmą informatyczną SOFT-ib:

 

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here