Plan rewitalizacji miasta. Warsztaty na temat Dworca PKP

0

20 kwietnia w godz. 10.00 – 16.00 w sali MediaRoom przy ul. Klasztornej 12 (I piętro) w Raciborzu odbędą się warsztaty publiczne z udziałem mieszkańców. Tematem będzie rewitalizacja dworca PKP w Raciborzu.

W marcu i w lutym odbędą się 4 warsztaty publiczne z udziałem mieszkańców, podczas których powstanie Obywatelski Plan Rewitalizacji Centrum Raciborza. – Teraz doprecyzujemy i zgramy wspólnie zebrane wcześniej w wywiadach i na debatach wniosk/i/pomysły – zapowiadają organizatorzy.

- reklama -

Miejsce: sala szkoleniowa MediaRoom, ul. Klasztorna 12, I piętro.
[zapewniamy nieodpłatny poczęstunek i obiad w trakcie przerwy]

16.03, sobota, g.10.00-16.00 – temat: ulica Długa
23.03, sobota, g.10.00-16.00 – temat: Rynek
13.04, sobota, g.10.00-16.00 – temat: Plac Długosza
20.04, sobota, g.10.00-16.00 – temat: Dworzec PKP

I część warsztatu będzie dotyczyć kwestii społeczno-ekonomicznych, które mogą wesprzeć procesy ożywiania centrum miasta lub wspomogą jego rozwój.

II część warsztatu będzie miała na celu wypracowanie koncepcji dotyczących konkretnych rozwiązań dla tej części miasta, związanych z organizacją przestrzeni, małą architekturą, funkcjami oraz działaniami organizacyjnymi, jakie należy podjąć aby ożywić tęulicę/plac/miejsce.

Warsztaty poprowadzą:
dr Agnieszka Bugno-Janik oraz dr Marek Janik z Wydziału Architektury Politechniki Gliwickiej, członkowie katowickiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Efektem wspólnych prac będzie OBYWATELSKI PLAN REWITALIZACJI CENTRUM RACIBORZA, który w czerwcu oficjalnie przekażemy władzom miejskim z nadzieją na szybką realizację.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here