Pietrowice Wielkie też chcą mieć dworzec PKP na własność

Od kiedy zmianie uległy przepisy dotyczące zbywania nieruchomości niemal każda gmina może nieodpłatnie przejąć dworce kolejowe znajdujące się na jej terenie. Z możliwości tej chcą skorzystać także Pietrowice Wielkie.

W ostatnim czasie nastąpił szereg zmian w strukturze PKP, w tym zmian organizacyjno-prawnych. Zmianie uległy również przepisy dotyczące zbywania nieruchomości kolejowych. Po wielu latach, z mocy ustawy dopuszczono nieodpłatne nabywanie budynków dworców przez gminy. Z możliwości tej chcą skorzystać między innymi Pietrowice Wielkie. Budynek dworca PKP w tej miejscowości straszy swoim wyglądem od wielu lat. – Staramy się o przejęcie dworca w Pietrowicach Wielkich oraz ewentualnie w Lekartowie. Oczywiście w formie nieodpłatnej, gdyż stan techniczny obu budynków pozostawia wiele do życzenia – informuje wójt gminy Pietrowice Wielkie, Andrzej Wawrzynek.

- reklama -

 

/p/

 

 

 

—————————————————————-

Polecamy również:

 

 

W Pietrowicach rodziny wielodzietne za śmieci zapłacą mniej

Rozmawiali o tym radni z niemal wszystkich gmin powiatu raciborskiego, ale ostatecznie udało się to tylko radnym z Pietrowic Wielkich. Wysokość opłaty za śmieci będzie zależna od ilości osób, które zamieszkują daną nieruchomość.

Radni chcieli obniżki diet. To część kampanii wyborczej?

Trzech radnych z Pietrowic Wielkich złożyło projekt uchwały w sprawie obniżki kwoty diet. Zostali posądzeni o to, że urządzają sobie kampanię wyborczą i działają niezgodnie z przysięgą, jaką radni składali na początku kadencji.

Ruszyły przygotowania do trzynastej Eko Wystawy

Już po raz trzynasty na terenie Centrum Społeczno – Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich odbędzie się Eko Wystawa "Ciepło Przyjazne Środowisku". Tym razem wydarzenie zaplanowano na 12 i 13 maja.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here