Zenon Licznerski przekazał szkole swoje medale

1

Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w sztafecie 4×100 m wziął udział w spotkaniu z młodzieżą w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Zenon Licznerski postarał się o niespodziankę dla szkoły.

 

- reklama -

 

 

 

W ramach obchodów Centralnych Dni Olimpijczyka jedno ze spotkań odbyło się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Teresa Zarzeczańska-Różańska (pierwsza Polka która przepłynęła wpław Kanał La Manche – 1975), Tadeusz Glinkowski (prekursor szkolenia pływackiego i ratowniczego w Raciborzu, do 1980 roku szef raciborskiego ratownictwa wodnego) oraz Monika Sylwestrowicz-Górska (córka pierwszego trenera pływania śp. Andrzeja Sylwestrowicza oraz Zenon Licznerski ( srebrny medalista IO w Moskwie w 1980 w sztafecie 4×100 i mistrz starego kontynentu na tym samym dystansie dwa lata wcześniej). Ten ostatni podczas spotkania w gabinecie dyrektora Arkadiusza Tylki poinformował, że chce przekazać szkole na pamiątkę niektóre z wywalczonych podczas swojej kariery medale.

 

Po południu goście spotkali się w auli szkolnej z młodzieżą.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————-

 

patrz także:

 

W sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie obchodów Dni Olimpijczyka, zaś w piątek ludzie sportu spotykają się z młodzieżą w wybranych szkołach i instytucjach. Na zamku gościła m.in. królowa polskich płotków Grażyna Rabsztyn.
 
 
 
Zapaśnik R. Wolny, skoczek wzwyż J. Trzepizur oraz wiceprezes KO "Sokół" w Raciborzu J. Gizowski gościli w szkole w Nędzy. Uczniowie pytali sportowców o trudy życia sportowca, a także co można robić po zakończeniu…
 
 
 
Spotkaniem w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym rozpoczęły się Centralne Dni Olimpijczyka (zdjęcia), których organizację w tym roku powierzono miastu Racibórz. Były wspomnienia, wyróżnienia i program artystyczny.

 

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here