
Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 17-latka, który w nocy wybił szybę w jednym ze sklepów na terenie Raciborza. Nastolatek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.
W nocy około godziny 1.40 policjanci otrzymali informację, że przy ulicy Jana w Raciborzu doszło do wybicia szyby w pawilonie handlowym. Z informacji uzyskanych od pracownika ochrony wynikało, że z tą sprawą mogły mieć związek cztery osoby, które pospiesznym krokiem oddaliły się w kierunku Placu Mostowego. Policjanci podczas legitymowania tych osób, które okazały się świadkami całego zdarzenia, ustalili cechy rysopisowe sprawcy. Młodego mężczyznę, którego wygląd odpowiadał wcześniej podanym cechom, funkcjonariusze zauważyli przy ulicy Długiej. Na widok mundurowych nastolatek zaczął uciekać w kierunku ulicy Różanej, gdzie po pościgu został zatrzymany. Jak się okazało to 17-letni raciborzanin, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Po wytrzeźwieniu złoży wyjaśnienia – relacjonuje Anna Wróblewska, oficer prasowy KPP Racibórz
Paweł Strzelczyk




![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











