Oddaj zużyty sprzęt i odbierz świetlówkę lub sadzonkę

0

W sobotę 25 maja po raz kolejny odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Niepotrzebny sprzęt można oddać w dwóch punktach: na Ostrogu przy parkingu naprzeciw kościoła oraz na pl. im. Arki Bożka.

Zbiórkę organizuje firma P.T.H. Technika Sp. z o.o. z Gliwic we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz w godz. 9.00-16.00. Dla każdego oddającego odpady przewidziano upominek m.in. świetlówki energooszczędne i sadzonki roślin wiosennych (do wyczerpania zapasów).

- reklama -

 

Organizator zapewnia również odbiór elektrośmieci bezpośrednio od mieszkańca po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Potrzebę odbioru odpadów wielkogabarytowych takich jak pralki, lodówki kuchenki gazowe lub elektryczne i itp. oraz mniejsze ale w znacznej ilości należy zgłaszać do 25 maja pod nr tel 600 874 173.

 

Miasto Racibórz co roku organizuje akcję zbiórki ZSEE w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia "Sprzątania Świata", które ma miejsce zawsze w trzeci weekend września. Zdecydowano o organizacji dodatkowej zbiórki ZSEE z uwagi na liczne zapytania mieszkańców Raciborza o możliwość oddania elektrośmieci również w innych terminach.

 

W przypadku gdy zaistnieje potrzeba niezwłocznego pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w okresie między organizowanymi zbiórkami należy postąpić w jeden z podanych niżej sposobów:

    * kupując nowe urządzenie elektryczne lub elektroniczne, stare, zużyte masz prawo bezpłatnie pozostawić w sklepie;
    * skontaktuj się z odbiorcą odpadów komunalnych na terenie Raciborza i ustal szczegóły przekazania ZSEE;
    * dostarcz zużyty sprzęt do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych;

Dane kontaktowe z firmą, która będzie odbierała odpady od lipca 2013r. oraz dotyczące miejsca, lokalizacji i godzin otwarcia punktu selektywnej zbiórki odpadów uzyskasz w Urzędzie Miasta Racibórz lub na stronie internetowej www.raciborz.pl w zakładce odpady komunalne.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here