Żeromskiego jednokierunkowa? Tak czy nie?

0

Większość raciborzan zapewne nawet nie wie, gdzie znajduje się ul. Żeromskiego, ale rodzice przywożący dzieci do SP 15 na lekcje czy aikido doskonale wiedzą, jakie problemy tam napotkają. Czy potrzebna jest zmiana organizacji ruchu?

O kłopotach jakie napotykają kierowcy na ulicy wzdłuż stadionu PWSZ, łączącej ul. Słowackiego z Warszawską, poinformował prezydenta Lenka w interpelacji radny Robert Myśliwy. Oto jej treść:

- reklama -

 

W kwietniu 2011 roku adresowałem do Pana Prezydenta interpelację m.in. w sprawie stanu nawierzchni ulicy Żeromskiego w Raciborzu. W odpowiedzi usłyszałem, że „ nie najlepszy jej stan wymusza na kierowcach ostrożniejszą i wolniejszą jazdę”. Dziś, na wniosek mieszkańców okolicznych bloków, chciałbym poruszyć problem parkowania wzdłuż tej kamiennej drogi, vis a vis PWSZ. Wiem, że istnieje bogata korespondencja między urzędem miasta a mieszkańcami, którzy wnioskowali o reorganizację ruchu na tej ulicy. Wedle ich opinii powinna ona stać się jednokierunkową. Nie sprawdziły się bowiem przewidywania urzędników Pana Prezydenta, że nowe miejsca parkingowe na Matejki rozwiążą problem. Nadal w godzinach popołudniowych i wieczornych nie sposób wyminąć się na ulicy Żeromskiego.

 

Pozbawiona asfaltowej nawierzchni wymusza na pozostawiających swoje auta kierowcach parkowanie w bezpiecznej odległości od wyjątkowo wysokiego krawężnika. Taka praktyka dodatkowo zawęża wolną od aut i drożną część drogi. Ponadto samochody parkowane są m.in. tuż przy skrzyżowaniu z ulicą kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest to nie tylko niezgodne z przepisami Kodeksu Drogowego ale przede wszystkim utrudnia możliwość bezpiecznego włączenia się do ruchu od strony stadionu PWSZ. Biorąc pod uwagę powyższe, wnioskuję do Pana Prezydenta o wyznaczenie oznakowaniem poziomym, zgodnie z przepisami, stref wyłączonych z ruchu znajdujących się w bezpośredniej bliskości skrzyżowania ulic Żeromskiego i Wyszyńskiego, a także o zmianę organizacji ruchu na pierwszej z nich.

 

– Ulica Żeromskiego powinna stać się jednokierunkową – w ten sposób radny kończy swój apel do prezydenta Lenka.

 

publ. /ps/

 

 ——————————————————–

 

patrz także:

 

Radny Robert Myśliwy zwrócił uwagę prezydenta Lenka na incydent mający miejsce podczas ostatniej majówki, kiedy to ani policja, ani ochrona nie zwróciła uwagi na gimnazjalistkę będącą w stanie „wysoce…

 

"Po kocich łbach jeżdżą wolniej"

Robert Myśliwy upomniał się o asfalt na ul. Żeromskiego . Prezydent Lenk jest zdania, że kocie łby wymuszają na kierowcach wolniejszą jazdę i przyznaje, że miasto nie rozważało dotąd pokrycia ulicy asfaltem z powodu braku pieniędzy.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here