
W najbliższą środę, 12 czerwca okaże się czy podopieczne Remigiusza Trawińskiego po raz kolejny sięgną po Mistrzostwo Polski. Piłkarki RTP Unii Racibórz zmierzą się na własnym boisku z AZS UJ Kraków.
Unitki już w ostatnim meczu ligowym z AZS-em Wrocław mogły zapewnić sobie – V-ty z rzędu tytuł Mistrza Polski. Jednak mimo sporej przewagi naszego zespołu, mecz z akademiczkami zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem 0:0. Wynik ten oznacza, że w ostatnim spotkaniu sezonu z AZS UJ Kraków, drużyna Remigiusza Trawińskiego musi co najmniej zremisować, by sięgnąć po kolejne mistrzostwo. Faworytem i to zdecydowanym jest zespół z Raciborza.
W tabeli obie drużyny dzieli przepaść. Unia jest pierwsza z dorobkiem 41 punków, a AZS przedostatni i ma na koncie tylko 7 "oczek". W ostatniej kolejce krakowianki przegrały z AZS PSW Biała Podlaska 1:2. Kibiców Unii drużyny ucieszy z pewnością fakt, że w środę pojawi się na boisku nieobecna ostatnio, Chinasa Okoro Gloria. Zawodniczka z Afryki wraca do Raciborza po występach w meczach swojej reprezentacji. Decydujący mecz o Mistrzostwo Polski RTP Unia Racibórz z AZS UJ Kraków rozegra już w najbliższą środę, 12 czerwca. Wszystkich kibiców prosimy o niezawodne przybycie i gorący doping na stadion raciborskiego OSiR przy ul.Zamkowej 4 o godz. 17.00.
/p/





![Łamator Racibórz z medalami mistrzostw Polski K-1 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz.jpg)
![O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Magdalena-Kopel.jpg)




![Raciborscy Łamatorzy na ogólnopolskich galach sportów walki [ZDJĘCIA] Raciborscy Łamatorzy na ogólnopolskich galach sportów walki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz-patryk-fojcik.jpeg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









