Pływacy SMS Racibórz wywalczyli pierwsze kwalifikacje na ME

0

Pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu uzyskali prawo startu na lipcowych Mistrzostwach Europy. Ich nominację musi jeszcze formalnie zatwierdzić Zarząd Polskiego Związku Pływackiego.

Pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Tomasz Kurtok , Rafał Bugdol i Wojciech Gabrysz już pierwszego dnia Głównych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie uzyskali minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy Juniorów w Poznaniu! Tomasz Kutrok, 200 metrów stylem motylkowym już w eliminacjach przepłynął w czasie 2:02.89, a w finale zajął 7 miejsce. W wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym Rafał Bugdol wygrał finał B, wynikiem 2:04.73, a Wojciech Gabrysz w finale A uzyskał czas 2:05.35 i zajął 8 miejsce.

- reklama -

 

 

 

 

Tym samym podopieczni trenera Rafała Bałysa uzyskali prawo startu na lipcowych Mistrzostwach Europy. Ich nominację musi jeszcze formalnie zatwierdzić Zarząd Polskiego Związku Pływackiego. Niewiele do wymaganego minimum w pierwszym starcie zabrakło Aleksandrze Tomali, która na 200 metrów stylem grzbietowym uzyskała 2:22.42. jutro do rywalizacji przystąpią żabkarze. Liczymy na kolejne udane starty zawodników raciborskiej szkoły Mistrzostwa Sportowego Angeliki Wikieł i Krzysztofa Tokarskiego. Warto nadmienić, że przygotowania naszych pływaków do tak ważnej imprezy były możliwe również dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo na ten cel wyasygnowało środki na podstawie umowy z Polskim Związkiem Pływackim z programów wspierania sportu i młodzieży.

/sms,p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here