Policja nie daje rady? Na pomoc rusza Straż Graniczna

5

Gmina Krzyżanowice od wielu lat boryka się z przestępczością przygraniczną. – Policja nie daje sobie rady na tym terenie. Dlatego na ulicach pojawią się dodatkowo patrole Straży Granicznej – mówi wójt gminy Grzegorz Utracki.

Rada Gminy Krzyżanowice na ostatniej sesji postanowiła wesprzeć finansowo Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu. Podjęto uchwałę w tej sprawie. Wcześniej jednak wójt musiał odpowiedzieć na szereg pytań radnych. Pytali oni o to dlaczego w ogóle gmina na wspierać finansowo ŚOSG. – Ostatnio Straż Graniczna przekazała samochód OSP w Bolesławiu, a niedługo do innych jednostek OSP trafią radiotelefony, które pochodzić będą także z zasobów SG – tłumaczył wójt Grzegorz Utracki. Mówił także o utrzymaniu dobrych stosunków z jednostką oraz o poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy. – Policja nie daje sobie rady na tym terenie przygranicznym, dlatego pojawi się tutaj więcej patroli SG – dodał. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie na terenie gminy Krzyżanowice odnotowano zwiększoną liczbę włamań i kradzieży. Z tego też powodu w komisariacie zwiększono liczbę zatrudnionych funkcjonariuszy z 15 do 17.

- reklama -

– Na jakie cele konkretnie przeznaczone zostanie dofinansowanie? – pytał radny Zdzisław Ciapka. – Pieniądze przekazane zostaną na fundusz, z którego Straż Graniczna korzysta w szczególnych przypadkach. Pieniądze z funduszu są wykorzystywane na przykład na utrzymanie sprzętu – odpowiedział wójt.

 

Paulina Krupińska

 

 

———————————————–

Polecamy również:

 

Walczą o budowę chodnika. Są na 560 miejscu listy GDDKiA

Radna z Krzyżanowic, Gabriela Jendrzejczyk od lat wysyła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pisma z prośbą o budowę chodnika przy niebezpiecznym odcinku DK 45 w Zabełkowie

Młodzi strażacy rywalizowali w Krzyżanowicach

Na boisku przy przedszkolu w Krzyżanowicach 15 czerwca polskie i czeskie młodzieżowe drużyny ochotniczych straży pożarnych walczyły o Puchar Starosty Raciborskiego w VII Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF.

Radni z Krzyżanowic: przenieśmy stolicę gminy do Chałupek!

Wiele gmin przystało na propozycję starosty i godzi się na przejęcie części udziałów PKS-u. Krzyżanowice jeszcze nie podjęły decyzji w tej sprawie. Jeśli tego nie zrobią autobusy będą dowozić mieszkańców tylko do stolicy gminy.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. uuu

  no to jak to w końcu jest? nie tak dawno wójt przekonywał, że trzeba kupić auto policji, by byli skuteczniejsi Teraz mówi, że trzeba płacić strazy granicznej, bo policja jest nieskuteczna. Co będzie dalej? Może na następny raz zaproponuje przekazanie pieniędzy znajomym z agencji ochrony, by pilnowali jednych i drugich…? Widać, że radni w tej gminie nie licza się z groszem i pieniądze rozdają na lewo i prawo…

 2. ha

  Widocznie starż graniczna postawiła wójtowi ostatnio jakąś flaszkę, albo bukiet od policji dla wójta był za mały.

 3. ??

  Jak policja może nie dawać rady? To ta gmina jest jakimś zagłebiem przestępczości, czy co?

 4. kkk

  czasei zrobili amnestie i krzyzanowice nie daja rady, nie ma sie co dziwic

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here