
Piłkarze czwartoligowej Unii Racibórz pokonali w meczu ostatniej szansy Victorię Częstochowa i tym samym zapewnili sobie pozostanie na przyszły sezon na tym samym szczeblu rozgrywek. Baraż rozegrano w Rudzie Śląskiej.
Mecz barażowy o utrzymanie w IV lidze
29 czerwca 2013 (sobota) godz. 12.00 Ruda Śląska, stadion Grunwaldu ul. Kłodnicka 54
KS Unia Racibórz – Victoria Częstochowa 5 -1 (2 – 1)
1 – 0 Selera 13', 1 – 1 Śliwakowski 36', 2 – 1 Pniewski 37' Knura 73', Kowalczyk 76', Prusicki 90+2
Unia: Szymon Kubów – Damian Gawryluk, Łukasz Ploch, Wojciech Pytlik, Artur Kurasz – Tomasz Adamczyk (Prusicki 61') , Dawid Zychma, Mirosław Pniewski (Sobociński 61'), Roman Kowalczyk, Jacek Selera (Grabowski 84') – Marcin Pawlisz (Knura 46').
/ps/
——————————————————–
patrz także:




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)

![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)








Brawo Unia! Walczylice do końca i uratowaliście IV ligę w Raciborzu. Może przyszły sezon będzie lepszy. Oby…
Jakiż symbol upadku.50lat temu I-wsza liga. 2013-uratowana V-ta. Kibiców na gali też mało. Szkoda,