Wójt Iskała: czy się stoi, czy się leży to 3% się należy?

Radnemu gminy Nędza, Julianowi Skwierczyńskiemu zarzucono, że na forum rady próbuje rozwiązywać swoje prywatne problemy. Radny zaś oskarża swoich kolegów o terror, jaki rzekomo wobec niego stosują.

Interpelacje oraz pytania radnego Skwierczyńskiego zawsze wzbudzają kontrowersje
oraz prowokują dyskusję, a niejednokrotnie kłótnie podczas sesji. Tym razem
powodem do sporu była działalność Centrum Kultury oraz Biblioteki.

 

- reklama -

W czasie ostatniej przed wakacjami sesji Rady Gminy Nędza nawiązała się dyskusja na temat działalności Gminnego Centrum Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Radny Julian Skiwerczyński złożył dwie interpelacje w tej sprawie. Pytał między innymi o koszty działalności Centrum Kultury, które jego zdaniem są zbyt wysokie, o działania podejmowane przez panią dyrektor oraz o pracę instruktorów w weekendy, niedzielę i święta. Na wszystkie pytania otrzymał wyczerpujące odpowiedzi. Jednak to nie był koniec. Najwięcej kontrowersji wśród radnych wzbudził temat działania Gminnej Biblioteki Publicznej. Wszystko z tego powodu, że to właśnie w jednej z filii biblioteki pracuje żona radnego Skwierczyńskiego. Zarzucono mu, że na forum rady próbuje rozwiązywać problemy swojej małżonki. 

– Dlaczego wszyscy pracownicy nie dostali premii rocznej w wysokości 3 %? – to pytanie wywołało największe oburzenie. – Gospodarowaniem pieniędzy zajmuje się dyrekcja biblioteki. Przyznanie premii nie jest obowiązkowe. To co Pan mówi pachnie mi socjalizmem. Czy się stoi, czy się leży to 3 % się należy, tak? – odpowiedziała wójt. – Sprawozdania są kompletne. Jest tylko problem z jedną pracownicą, która ciągle jest na zwolnieniu lekarskim. Dyrektorka musi także spełniać rolę bibliotekarki – włączył się do dyskusji radny Jan Francus, który dodał, że dyrektorka skarży się na to, że radny Skwierczyński ją ciągle nachodzi. – Pan nie będzie mnie rozliczał z tego, co ja robię. Pan się dopisuje do terroru wobec mojej osoby – oburzył się radny Skwierczyński. Widać było, że autor interpelacji ma jeszcze wiele pytań do pani wójt, jednak dyskusję, która przerodziła się w regularną kłótnię przerwał przewodniczący rady gminy. Inni radni także stwierdzili, że to już najwyższy czas, bo każda sesja skupia się wokół interpelacji tylko jednego radnego, a na inne nie starcza czasu.

 

/Paulina Krupińska/

 

 

 

———————————————————————–

Polecamy również:

 

W Babicach powstanie pierwsza w regionie farma słoneczna

Gmina Nędza od długiego czasu bezskutecznie próbuje sprzedać działkę o powierzchni 1,5 ha w Babicach. Pojawił się nowy pomysł na to, jak można ją wykorzystać. Prawdopodobnie stanie tam farma fotowoltaiczna.

Nędza kolejnym udziałowcem raciborskiego PKS-u

Niedawno część udziałów w spółce PKS przejął powiat wodzisławski. Teraz do udziałowców spółki dołączyła gmina Nędza. Radni martwią się jednak o to, czy gmina nie będzie musiała partycypować w kosztach utrzymania spółki.

Czytelnicy alarmują: pupa to nie armata, nie zawsze trafia

Jeden z Czytelników portalu raciborz.com.pl przesłał do redakcji zdjęcie, zrobione w toalecie Urzędu Gminy Nędza. – Zobaczcie w jak ciekawy sposób urzędnicy zachęcają petentów do dbania o czystość – pisze Czytelnik.

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here