Jak bezpiecznie kupować króliczka?

0

Nieprzemyślany zakup może skończyć się dla zwierzątka tragicznie. Bezpieczny zakup zwierzątka domowego oznacza, że mamy pewność, iż jest ono zdrowe, w odpowiednim wieku i oswojone. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

 
SKLEP ZOOLOGICZNY „IRBIS”
47-400 Racibórz
ul. Żorska 1a
CZYNNE
pn-pt:  9-18
sob:  9-13
www.irbis-sklep.pl
 
- reklama -

 

 

Sprzedawca w sklepie zoologicznym powinien przekazać klientowi informacje niezbędne do dalszego prawidłowego rozwoju zwierzątka (gdy jest ono młode) oraz zdrowego funkcjonowania w dalszym jego życiu.

Kupując króliczka, należy zwrócić uwagę na:
– wiek – do sprzedaży powinny być dopuszczane króliczki przynajmniej 6-8 tygodniowe; jeśli więc króliczek, który spodobał nam się w sklepie, jest wielkości małej świnki morskiej, najpewniej ma około 4 tygodni i jeszcze niedawno pił mleko od mamy,
– pochodzenie – króliczki sprzedawane w sklepach zoologicznych często pochodzą z giełdy lub dużych hodowli, co niestety sprzyja chorobom i aspołecznym zachowaniom (strach przed człowiekiem i innymi zwierzętami),
– oswojenie – króliczek powinien być ciekawski, stosunkowo ufny do człowieka, nawet nieznanego; jeśli jest nadmiernie płochliwy i siedzi skulony w kącie prawdopodobnie ma za sobą niemiłe przeżycia z ludźmi lub innymi zwierzętami (króliczkami) i trudno będzie go oswoić,
– odżywienie – duże hodowle zwykle używają najtańszych, słabej jakości karm, pozbawionych witamin i minerałów, co często odbija się na zdrowiu i wyglądzie króliczka; sprzedawca powinien poinformować klienta, czym dokładnie karmiony jest króliczek (zwłaszcza młody), ponieważ gwałtowne zmiany w żywieniu niejednokrotnie kończą się dla zwierzątka tragicznie.

– Nasze króliczki pochodzą z naszych własnych hodowli lub od prywatnych, sprawdzonych osób. Wiemy dokładnie w jakim są wieku oraz czym były i nadal są karmione. Traktujemy te zwierzątka, jak własne i nigdy nie mamy zbyt mało czasu by je wypieścić, wygłaskać i poprzytulać. Dzięki temu są ufne w stosunku do człowieka, oswojone i przyjazne. Karmione są wysokiej jakości karmą firmy Versele-laga, dostają także sałatę, marchewkę, pietruszkę, koperek i oczywiście sianko. Są zatem przyzwyczajone do tzw. „zieleniny” i nie ma obaw o jakieś rewolucje pokarmowe, a jednocześnie zapewniamy w ten sposób dostęp do naturalnych witamin i składników odżywczych – mówi właścicielka sklepu zoologicznego „IRBIS” w Raciborzu.

Sklep „IRBIS” znany jest w okolicy ze sprzedaży unikalnej odmiany króliczków – mieszanki dwóch ras – „baranek” z domieszką „lwa” (zwykle w sklepach można spotkać albo jedną odmianę, albo drugą). Już wkrótce dostępne będą także jeszcze bardziej niespotykane króliczki – o błękitnych oczach. Zapraszamy zatem na bezpieczne zakupy do sklepu „IRBIS”, dzięki czemu będą mogli państwo cieszyć się swoim zdrowym króliczkiem przez długie lata.

/Artykuł sponsorowany/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here