G. Utracki: Krzyżanowice nigdy nie będą mekką dla turystów

Wójt Grzegorz Utracki opowiada o planach rozbudowy ścieżek rowerowych na terenie gminy Krzyżanowice. – Nigdy nie będziemy mekką dla turystów, ale nasze położenie sprzyja rowerowym i pieszym wycieczkom – mówi.

 

- reklama -
Krzyżanowice chcą inwestować w turystykę rowerową oraz pieszą.

 

 

 

Władze Krzyżanowic zdają sobie sprawę z tego, że gmina jest ciekawym obszarem, ze względu na swoje położenie geograficzne, ale nie jest obszarem atrakcyjnym dla turystów. – Turystyka i rekreacja to ważny element każdego społeczeństwa. Spełniamy standardy. Mamy wiele ciekawych miejsc, które można polecić turystom, mamy ciągle rozwijającą się bazą hotelową, ale mekką dla turystów nigdy nie będziemy – mówi wójt gminy, Grzegorz Utracki. Położenie gminy sprzyja natomiast pieszym oraz rowerowym wycieczkom i to dla tych osób gmina chce przygotować jak najlepsze warunki.

Obecnie na terenie gminy Krzyżanowice znajduje się 70 km tras rowerowych. – Wiemy, że niektóre z nich wymagają poprawy, ale staramy się pozyskiwać środki na budowę nowych tras oraz naprawiać istniejące już trasy – wyjaśnia wójt. Niedługo rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej z Krzyżanowic do czeskiej Haci. Gminy wspólnie otrzymały dofinansowanie na ten cel. W planach jest także budowa ścieżki rowerowej z Tworkowa do Krzyżanowic. – Niestety nie udało nam się w tej sprawie porozumieć z GDKiK, ale poprowadzimy tą ścieżkę obok drogi. Mamy projekt, a jak tylko pojawią się środki to będziemy się o nie starać – dodaje wójt.

Mieszkańcy powiatu ciągle dopominają się o ścieżkę z Raciborza do Krzyżanowic. Prawdopodobnie powstanie ona na wałach przeciwpowodziowych, jednak z tym trzeba będzie trochę poczekać. Być może będzie to możliwe dopiero po zakończeniu budowy zbiornika Racibórz Dolny. Na razie rowerzyści z Raciborza będą mogli dostać się do Krzyżanowic, tak jak dotychczas, poprzez trasę wyznaczoną drogami polnymi.

 

Władze gminy chcą także zadbać o meandry Odry. Niedługo przy trasach, które prowadzą właśnie przez te tereny, staną nowe tablice informacyjne.

 

Paulina Krupińska

 

 

—————————————————————

Polecamy również:

 

W Chałupkach park miniatur, a w Tworkowie wieża widokowa

Obecnie realizowany jest projekt rewitalizacji zamku oraz parku w Chałupkach. Są już kolejne plany na to w jaki sposób  uatrakcyjnić to miejsce. Gmina ma także plany związane z budową wieży widokowej w Tworkowie.

Policja nie daje rady? Na pomoc rusza Straż Graniczna

Gmina Krzyżanowice od wielu lat boryka się z przestępczością przygraniczną. – Policja nie daje sobie rady na tym terenie. Dlatego na ulicach pojawią się dodatkowo patrole Straży Granicznej – mówi wójt gminy Grzegorz Utracki.

Walczą o budowę chodnika. Są na 560 miejscu listy GDDKiA

Radna z Krzyżanowic, Gabriela Jendrzejczyk od lat wysyła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pisma z prośbą o budowę chodnika przy niebezpiecznym odcinku DK 45 w Zabełkowie

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here