Dwa złote medale dla zapaśników „Dąbu” Brzeźnica

Czterech młodych zapaśników i jedna zapaśniczka zakwalifikowało się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zgierzu.  Na najwyższym stopniu podium udało się stanąć Patrykowi Ołenczynowi i Mateuszowi Kampikowi! Dwa złote medale zdobyli młodzi zapaśnicy „Dąbu” na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się 12-14.07. w Zgierzu (woj. łódzkie). Do Finału OOM zakwalifikowało się czterech zawodników i jedna zawodniczka z tego wiejskiego klubu gminy Rudnik.

Patryk Ołenczyn w kategorii 50kg oraz Mateusz Kampik w kategorii 63kg wywalczyli złote medale i tytuły Mistrza Polski Juniorów Młodszych na 2013r. O brązowy medal otarł się następny zawodnik „Dąbu” Patryk Gołuchowkski, który jednak w walce półfinałowej przegrał minimalnie na punkty i zdobywając ostatecznie 5 miejsce. Zdobywając złote medale obydwaj zawodnicy zarówno Patryk jak i Mateusz zapewnili sobie tym samym udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata Kadetów, które odbędą się 19-25.08.2013 w Serbii.

- reklama -

Cała finałowa czwórka to uczniowie SMS w Raciborzu. Jedyna dziewczyna z „Dąbu”, która zakwalifikowała się do finału OOM Aleksandra Chluba z powodu odniesionej kontuzji na zgrupowaniu nie wzięła udziału w tej najważniejszej dla każdego młodego sportowca imprezie. W punktacji drużynowej zawodnicy „Dąbu” uplasowali się na wysokiej 5 pozycji. W zawodach tych brało udział 160 zawodników z 47 klubów.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Raciborscy karatecy zaprezentowali się w Pietrowicach

Mistrzowie i uczniowie Raciborskiego Klubu Karate Kyokushin przeprowadzili w Pietrowicach Wielkich pokaz swoich zdumiewających umiejętności. Karate Kyokushin w Pietrowicach Wielkich – zdjęcia>>>

AZS Rafako wśród 20 najbardziej popularnych klubów

Krzysztof Wilk pasjonuje się siatkówką. Samodzielnie prowadzi stronę internetową poświęconą tej dyscyplinie sportu. Niedawno pokusił się o zmierzenie popularności polskich klubów siatkarskich na portalu facebook.com.

Mogła grać w Madrycie, wybrała Racibórz

Chinasa Okoro Gloria, jedna z najlepszych zawodniczek RTP Unia Racibórz, dostała propozycję gry w czołowym zespole ligi hiszpańskiej Atletico Madryt. Nigeryjka z gwinejskim paszportem podpisała jednak nowy kontrakt z Unią.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here