Puchar dla oldbojów z Chałupek

Oldboje z Chałupek zdobyli Puchar Wójta, powtarzając swój ubiegłoroczny sukces. Drugie miejsce wywalczyły Krzyżanowice, trzecie Piszcz. Tegoroczne rozgrywki piłkarskie były częścią obchodów 100-lecia LKS Owsiszcze.

 

- reklama -

 

 

W sobotę, 20 lipca, na boisku LKS Owsiszcze po raz siódmy rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy. Udział wzięły drużyny z Szylerzowic, Piszcza, Haci, Owsiszcz, Bieńkowic, Krzyżanowic i Chałupek. Tegoroczne rozgrywki piłkarskie były częścią obchodów 100-lecia LKS Owsiszcze.

Tytuł króla strzelców zdobyli dwaj zawodnicy: Leszek Zagól z Krzyżanowic i Grzegorz Kaniewski z Chałupek – każdy z nich strzelił cztery bramki. Najstarszym zawodnikiem był 71-letni ks. Eryk Czech – oldboj z Owsiszcz – grający w koszulce z numerem 17.

 

 

 

 

Zawody prowadzili sędziowie Podokręgu Racibórz. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym, mecze trwały 2 x 15 minut. Zespoły były podzielone na dwie grupy. Z grupy A wyszły drużyny oldbojów z Krzyżanowic i Piszcza z grupy B Chałupki i Hać. Mecz finałowy Chałupki – Krzyżanowice zakończył się 2:0.

W rozgrywkach biorą udział zawodnicy powyżej 35 roku życia. Głównym celem turnieju oldbojów jest dobra zabawa i możliwość spotkania się z innymi ekipami. Mimo to nikt nie odpuszczał, zawodnicy dali z siebie wszystko, więc mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji oraz bramek, i dostarczyły kibicom sporo emocji.

Puchary zwycięzcom i dyplomy wszystkim drużynom wręczali wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki, starosta Haci Paweł Kotlař i sołtys Piotr Minkina. Organizatorem turnieju był LKS Owsiszcze oraz Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki.

Wyniki meczów eliminacyjnych

Krzyżanowice – Piszcz 4:0
Chałupki – Hać 4:1
Owsiszcze – Bieńkowice 3:0
Szylerzowice – Chałupki 1:1
Piszcz – Owsiszcze 3:1
Krzyżanowice – Bieńkowice 1;1
Hać – Szylerzowice 0:4 na boisku – zweryfikowany jako 3:0; WO – nieuprawniony zawodnik
Piszcz – Bieńkowice 1:0
Krzyżanowice – Owsiszcze 1:0

 

źródło: UG Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here