Czy Racibórz zapewnia turystom należyte warunki sanitarne?

2

Przed rozpoczęciem każdego sezonu letniego Państwowa Inspekcja Sanitarna sprawdza w jakim stopniu miasta i znajdujące się z nich obiekty są przygotowane na przyjęcie turystów. Jak podczas kontroli wypadł Racibórz?

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Katowicach opublikowała raport oceny przygotowania miast do sezonu letniego pod względem sanitarnym. Skontrolowano higienę komunalną śląskich miejscowości, obiektów oraz tras turystyczno – wypoczynkowych nadzorowanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

- reklama -

W Raciborzu zewidencjonowano 102 obiekty wypoczynkowo – turystyczne oraz środki transportu, a skontrolowano 14. Całe województwo podzielono na trzy regiony zróżnicowane pod względem atrakcyjności turystycznej. Racibórz przypisano do grupy regionów najmniej atrakcyjnych turystycznie. Jak czytamy w raporcie, powiat raciborski nie jest typowym regionem turystycznym, chociaż niektóre tereny są pod tym względem atrakcyjne, np. tereny Cysterskiego Parku Krajobrazowego w gminie Kuźnia Raciborska, terenu rezerwatu Łężczok lub park zamkowy w Raciborzu. – Większość obiektów wypoczynkowo turystycznych to obiekty czynne przez okres całego roku kalendarzowego. Nieliczne letnie nastawione są na działalność w okresie letnim – czytamy dalej. W raporcie wspomniano także, że na terenie całego powiatu nie ma żadnego kąpieliska, ale za to planuje się otwarcie dwóch – w Kuźni Raciborskiej i w Raciborzu. Jeśli chodzi o bazę noclegową w powiecie raciborskim to nic nie uległo tutaj zmianie od zeszłego roku. W raporcie nazwano ją bazą noclegową bez tendencji rozwojowych. Specjaliści z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Katowicach uznali, że powiat jest zadbany jednak jego wizerunek pogarsza zły stan techniczny nawierzchni i związana z tym faktem czystość dróg i ulic miejskich.

Co zdaniem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej jest największym problemem całego Śląska? Jak wynika z raportu problemem są zdewastowane kosze na śmieci oraz nie wystarczająca ilość toalet lub ich zły stan techniczny w miejscach takich jak dworce autobusowe czy dworce PKP. Warto podkreślić, że na 51 skontrolowanych toalet znajdujących się na śląskich dworcach PKP czynnych było tylko 17.

 

Paulina Krupińska

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. :)

    wstyd ,trzeci świat,krzaczory zostają,ale taka jest prawda

  2. ee?

    Toalety toaletami, ale sam dworzec to jakaś masakra. Turyści nie maja się gdzie załatwić, ani co pooglądać. Racibórz będzie dla nich coraz mniej atrakcyjny wkrótce.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here