
Inicjatorem akcji był Czesław Skórka, który od prawie dwóch lat konsekwentnie dążył do nasadzenia drzew w Raciborzu.
23 kwietnia Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zyskało jeszcze więcej zieleni. Od wczesnych godzin porannych trwała tam akcja sadzenia 200 drzew.
Inicjatorem i motorem napędowym wydarzenia był Czesław Skórka, który od prawie dwóch lat konsekwentnie dążył do zwiększenia zieleni w Raciborzu. Mimo początkowych przeszkód krok po kroku realizował swój cel. Najpierw zaraził swoją wizją wolontariuszy ze stowarzyszenia Raciborscy Wolontariusze i Polska 2050. Następnie udało się rozwiązać kwestię sadzonek – część z nich pochodziła z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, a część została zakupiona przez osoby zaangażowane w projekt.
Kolejnym kluczowym etapem było zaangażowanie Beaty Górki, która sprawnie dopełniła wszelkich formalności z dyrekcją Arboretum Bramy Morawskiej oraz z kierownictwem Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. Ten ostatni element był niezwykle istotny, ponieważ inicjatywa miała nie tylko wymiar ekologiczny, ale również społeczny.
Efektem wspólnych działań było posadzenie 200 nowych drzew, które wzbogaciły leśną enklawę arboretum. – Cieszę się z tego bardzo, mam nadzieję, że na jesień powtórzymy! – podsumował z zadowoleniem akcję Czesław Skórka.
fot. Raciborscy Wolontariusze
oprac. /kp/





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







