Nadzór ukarał PBG za cypryjski zastaw akcji RAFAKO

7

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 500 tys. zł kary na PGE S.A. za niedopełnienie obowiązku informacyjnego dotyczącego RAFAKO. Mowa o cypryjskim zastawie na akcjach RAFAKO, którego ślad prowadził na Cypr. Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o ukaraniu PBG S.A. za niedopełnienie obowiązku informacyjnego dotyczącego RAFAKO S.A. Do nieprawidłowości doszło 4 lipca 2012 roku, kiedy zależna od PBG spółka Multaros Trading Company zastawiła będący w jej dyspozycji kontrolny pakiet akcji RAFAKO. Wysokość kary to 500 tys. zł.

Sprawa zastawu na akcjach RAFAKO była bezpośrednią przyczyną konfliktu ówczesnego prezesa zarządu Rafako Wiesława Różackiego z radą nadzorczą Rafako i PBG. Właścicielem cypryjskiej spółki Adaptorinvest, na rzecz której ustanowiono feralny zastaw (a która miała zająć się poszukiwaniem inwestora dla PBG) była zarejestrowana na Seszelach firma Dossier Investment. – Nie wiadomo jednak, kto jest właścicielem Dossier Investment, gdyż uzyskanie takich danych w raju podatkowym, jakim są Seszele, jest utrudnione – informował wówczas portal wnp.pl.

- reklama -

Sprawa poczynionego na akcjach RAFAKO zastawu była jedną z przyczyn rezygnacji Wiesława Różackiego ze stanowiska Prezesa Zarządu PBG, co pociągnęło za sobą jego odwołanie z funkcji Prezesa Zarządu RAFAKO. Czytaj również artykuły: M. Maćkowiak z PBG: synergia wielce korzystna dla RAFAKO i RAFAKO: kolejne upadłości i likwidacje w Grupie PBG.

Zastaw został wykreślony 8 lutego 2013 roku.

publ. /żet/
fot. (mini): PBG
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

PGE zachęca Alstom do zaangażowania w Opole 2

Polska Grupa Energetyczna prowadzi negocjacje z Alstomem dotyczące budowy bloków energetycznych w Opolu. Według DGP, PGE chciałoby aby Alstom odpowiadał za część energetyczną inwestycji, w tym dostawę kotłów, których wykonawcą pozostałoby Rafako.

Rafako blisko ugody ze spółkami z grupy Alstom

Rafako negocjuje ugodę ze spółkami grupy Alstom i spodziewa się, że może ona być zawarta jeszcze w lipcu. Ugoda będzie dotyczyła m.in. rozliczeń finansowych między spółkami oraz potencjalnej współpracy w przyszłości.

Greenpeace przeciw budowie bloków energetycznych w Opolu

Aktywiści Greenpeace przez kilka godzin okupowali gabinet prezesa PGE K. Kiliana. Organizacja sprzeciwia się inwestycjom grupy w elektrownie węglowe, m. in. budowie bloków Elektrowni Opole.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

7 KOMENTARZE

 1. ?????

  500 tys. zł? to jest jakas kpina!!

 2. Geek

  ………………………..Koleś kolesia kolesiem pogadania…..

 3. coo?

  500 tys. złotych za błąd który mógł połozyć całą firmę? To jest nieporozumienie!

 4. Wiadomo, że i tej kary nie zapłacą, skoro mają długów na miliardy

 5. Oj mają, mają…

  [url=http://forsal.pl/artykuly/711230,pbg_blizej_porozumienia_ze_swoimi_wierzycielami.html]http://forsal.pl/artykuly/711230,pbg_blizej_porozumienia_ze_swoimi_wierzycielami.html[/url]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here