Nieużywany sprzęt powinien trafić do potrzebujących

4

Wielu mieszkańców Raciborza ma w domu niepotrzebny sprzęt, którego nie używa, ale szkoda jest wyrzucić. Radny R. Myśliwy proponuje wyznaczenie punktu-magazynu, do którego mógłby trafić sprzęt.

Radny Robert Myśliwy zapytuje prezydenta Mirosława Lenka o możliwość wyznaczenia punktu-magazynu, do którego mieszkańcy Raciborza mogliby oddawać nieużywany sprzęt. Sprzęt ten, za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej, mógłby następnie trafić do najbardziej potrzebujących mieszkańców Raciborza. Poniżej przytaczamy kompletną treść interpelacji radnego Roberta Myśliwego:

- reklama -

Na jednym ze spotkań z mieszkańcami dzielnicy Stara Wieś poproszono mnie, bym w lokalnym samorządzie wypromował następujący pomysł. Otóż od wielu lat na Zachodzie popularne są tak zwane „wystawki”. Polegają one na wyzbywaniu się nieużywanych, choć nadal sprawnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz elementów umeblowania. Właściciele wystawiają zbędne rzeczy przed dom, a chętni mogą zupełnie gratis z nich skorzystać. Powyższa praktyka nie przyjęła się jednak w Polsce, dlatego też nasze piwnice i strychy nierzadko zagracone są rzeczami, które szkoda nam wyrzucić, choć dawno zastąpiliśmy je nowszymi modelami.

Pomysł jednej z mieszkanek ulicy Londzina jest następujący: miasto poprzez Ośrodek Pomocy Społecznej powinno wyznaczyć punkt, do którego można byłoby dostarczyć nieużywane sprzęty. Jednoczenie osoby potrzebujące, których nie stać na zakup rzeczy nowych mogłyby je za darmo z takiego magazynu pobrać. Któż ma lepsze rozeznanie niż pracownicy socjalni na temat potrzeb rodzin ubogich oraz osób samotnych w naszym mieście? Rozwiązanie wydaje się być racjonalne i potrzebne, dlatego w imieniu własnym oraz pomysłodawczyni proszę Pana Prezydenta o rozważenie możliwości wprowadzenia powyższej koncepcji w życie. Rzecz wydaje się być dość prosta w realizacji, nie pociąga za sobą nadmiernych wydatków, a nade wszystko wpisuje się w misję OPS oraz zadania socjalne miasta.

 

publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Restauracja Zamkowa już otwarta [WIDEO]

Od kilkunastu dni czynny jest lokal gastronomiczny na Zamku Piastowskim. Restauracja Zamkowa, bo taką nosi nazwę, zaprasza gości na raciborskie piwo, podawane w zabytkowym otoczeniu średniowiecznych murów.

Nawet 770 zł dofinansowania do zakupu podręczników

W sekretariatach raciborskich szkół wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników można składać do 15 września. Najwyższa kwota dofinansowania wynosi 770 zł. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze?

Dni Krzanowic – co jeszcze w ten weekend?

Letni Teatr na schodach biblioteki, festiwal Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi, festyn w Rudzie Kozielskiej – to tylko niektóre wydarzenia, które będą miały miejsce w ciągu najbliższych dni w Raciborzu i okolicach.

——————————————————————————————————————–

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. No tak, ale jak rozwiązać sprawę ludzi, którzy zgłaszaliby się po ten sprzęt, mimo ze stac ich na nowy? Na pewno znaleźli by się i tacy, co wola wziąć za darmo, niż wydac pieniądze.

  2. Mogliby dostać, choć pierwszeństwo powinni mieć podopieczni OPS. Nie chodzi o to by magazynować ten sprzęt, ale by była jego nieustanna rotacja. Taki magazyn to powinien być krótkoterminowy swoisty pośrednik między tymi którzy chcą przekazać jakieś dobra i tymi, którzy są daną rzeczą zainteresowani, a nie stać ich na nową..

  3. Istnieje przy przedsiębiorstwie Komunalnym, raz na kwartał, zbiórka niepotrzebnych gabarytów – na zawiadomienie telefoniczne. Może by ktoś dograł kwestię pośredniczenia w zmianie właściciela niepotrzebnego -ale sprawnego urządzenia. Problemem jest znaleźć tych poszukujących konkretnego urządzenia? Coś na wzór „komisów” Wprawdzie to pomysł opozycji ale warto trochę dobrej woli kogoś z UM ! ! !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here