RAFAKO podpisuje kolejne umowy z Chińczykami ws. Jaworzna

0

Zarząd Rafako S.A. informuje o kolejnej umowie z chińskimi gigantami branży inżynieryjno-energetycznej. Porozumienia dotyczą budowy bloku w Elektrowni Jaworzno (III), jednakże ich szczegóły będą znane dopiero po zawarciu kontraktu z Tauronem Wytwarzanie na wykonanie inwestycji. RAFAKO S.A. zawarło umowę z North China Power Engineering (NCPE) oraz China Power Engineering Consulting Group Corporation (CPEEC) dotyczącą zakresu prac przypadających raciborskiemu zakładowi przy budowie bloku w Elektrowni Jaworzno (III).

Przypomnijmy, w ogłoszonym przez Tauron Wytwarzanie przetargu na budowę bloku energetycznego Elektrowni Jaworzno (III) zwyciężyła warta 5,41 mld zł (brutto) oferta konsorcjum RAFAKO – Mostostal Warszawa (fot. Petr Štefek).
Raciborski zakład, który wspólnie z Mostostalem Warszawa zwyciężył w ogłoszonym przez Tauron Wytwarzanie przetargu na budowę bloku Elektrowni Jaworzno (III), wkrótce powinien podpisać kontrakt z zamawiającym na wykonanie inwestycji. O szczegółach zawartej z chińskimi firmami umowy zarząd Rafako będzie informował dopiero po zawarciu rzeczonego kontraktu.

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

RAFAKO: Chińczycy wycofują skargę ws. Jaworzna

Rosną szanse na zawarcie kontraktu między wykonawcą – konsorcjum Rafako – Mostostal-Warszawa i inwestorem – Tauron Wytwarzanie na budowę bloku Elektrowni Jaworzno (III). Chińskie konsorcjum wycofało sądową skargę.

PGE zachęca Alstom do zaangażowania w Opole 2

Polska Grupa Energetyczna prowadzi negocjacje z Alstomem dotyczące budowy bloków energetycznych w Opolu. Według DGP, PGE chciałoby aby Alstom odpowiadał za część energetyczną inwestycji, w tym dostawę kotłów, których wykonawcą pozostałoby Rafako.

Rafako wybuduje blok w Jaworznie wspólnie z firmą z Chin

Rafako podpisało z North China Power Engineering Co. umowę konsorcjum w ramach kontraktu na budowę bloku w Jaworznie. Rafako wykona kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku.

Nadzór ukarał PBG za cypryjski zastaw akcji RAFAKO

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 500 tys. zł kary na PGE S.A. za niedopełnienie obowiązku informacyjnego dotyczącego RAFAKO. Mowa o cypryjskim zastawie na akcjach RAFAKO, którego ślad prowadził na Cypr.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here