Pomnik Arki Bożka stanął w Parku Roth [WIDEO]

9

Zakończyła się sprawa przenosin pomnika Arki Bożka. Po długich dyskusjach władze miasta zdecydowały o przeniesieniu pomnika do Parku im. Miasta Roth. Montaż pomnika Arki Bożka w Parku Roth – zdjęcia>>> 27 lipca między godz. 5:00 a 6:00 firma Borbud przywiozła pomnik Arki Bożka i zamontowała go na przeniesionym wcześniej cokole (firma Borbud dokonała również demontażu pomnika – więcej w artykule: Pomnik Arki Bożka zniknął z placu przy Opawskiej [zdjęcia]). Cała operacja przebiegła sprawnie. Pomnik został przeniesiony do Parku im. Miasta Roth, w miejsce dawnego wejścia na cmentarz katolicko-ewangelicki.

- reklama -

Przy okazji prezentujemy również serię zdjęć z demontażu pomnika Arki Bożka (był podzielony na dwie fazy) oraz montażu cokołu w Parku im. Miasta Roth, które poprzedziły przeprowadzoną 27 lipca operację.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————-
Polecamy również:

M. Lenk: Gdyby to nie był Arka Bożek, tylko Dzierżyński…

Urząd miasta zlecił przygotowanie alternatywnych lokalizacji przenosin pomnika Arki Bożka – zdjęcia. Tymczasem na konsultacje społeczne w tej sprawie przybyła garstka zainteresowanych… Gdzie stanie pomnik Arki Bożka?

Głos mniejszości niemieckiej w sprawie przenosin Arki Bożka

Raciborska mniejszość niemiecka zabiera głos w sprawie listu ostrzegającego władze miasta przed uleganiem naciskom mniejszości, która rzekomo sprzeciwia się przenosinom pomnika Arki Bożka.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

9 KOMENTARZE

 1. ddd

  wreszcie skonczyl sie ten cyrk!!!!

 2. To jest niesamowite po prostu! Nie chcieli postawić pomnika na miejscu dawnej Germani to postawili na miejscu niemieckiego cmentarza. Jest w tym jakakolwiek logika? Niech mnie ktoś oświeci, bo po prostu tego[b] nie rozumiem[/b].

 3. ...

  Boryna …żniwa za pasem ,idż kosić nie pier..ol 🙂

 4. kwas

  a to nie był przypadkiem cmentarz żydoski ?

 5. Tyle emocji o nic. Postawili kawałek dalej, i tak nikogo to zbytnio nie obchodzi gdzie stoi pomnik, który słuzyl tylko deskorolkowcom jako ławka.

 6. Razi tylko ten kociokwik, który płodzili raciborskie niemce. Kiedy dojdzie do ich świadomości, że Wielkie niemcy, to mogą nadal być ale nie w dawnych granicach! ! ! Taką wersję zaprzepaścili sami Niemcy, przegrywając II wojnę św. a do kolejnej rozruby na obrzarze NATO nigdy Europa nie dopuści. Nie przypuszczam, żeby Niemcy chcieli nadal manifestować złość do Arki Bożka, bo nie wypada robić cyrku w parku z zaprzyjaźnionym Roth.

 7. Sam jesteś cmentarz żydowski. Park Roth to jest (nadal) cmentarz protestancko-katolicki. Piszę nadal ponieważ metr pod trawą nadal są szkielety. Jak robiono park to zlikwidowano tylko nagrobki z kamienia ale nie robiono ekshumacji. Z pewnością naruszono jeden bądź więcej grobów robiąc fundamenty pod betonowy cokół pomnika. Cmentarz żydowski znajdował się na Głubczyckiej ( zaraz za mleczarnią, obok ogródków działkowych).

 8. pomnik Arki Bożka jest zabytkiem, niepotrzebnie sie złoszczą niektórzy na jego „istnienie”, jestcześcia naszego losu, naszej historii, i nic już tego nie zmieni, bez wzgledu na sympatie i opcje polityczne.

 9. aha

  No tak, zbeszcześcili Arka Bożka już doszczetnie, stawiając go na starym cmentarzu niemieckim, posród niemców, z którymi walczył. Takie rzeczy tylko w Raciborzu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here