M. Migalski chce, by oddanie krwi redukowało punkty karne

3

Do tej pory kierowca, który przekroczył limit 24 punktów karnych mógł udać się na kurs reedukacyjny i tym samym zredukować ich ilość do zera. Europoseł Marek Migalski proponuje zmiany w tym zakresie.

Kurs reedukacyjny dla kierowców, którzy przekroczyli limit 24 punktów karnych jest prowadzony w formie wykładów oraz zajęć warsztatowych i obejmuje w szczególności przedstawienie skutków wypadków drogowych, czynników mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz psychologicznych aspektów kierowania pojazdem i uczestnictwa w ruchu drogowym. Koszt uczestnictwa w takim kursie to 500 złotych. Nie można jednak zapisać się na niego samemu, tak jak to miało miejsce dotychczas. Od 2013 roku aby móc wziąć udział w takim kursie należy otrzymać skierowanie. Po odbyciu takiego kursu, który trwa 28 godzin pozbywamy się wszystkich punktów karnych.

- reklama -

Europoseł Marek Migalski wpadł na pomysł jak ułatwić kierowcom życie. Chce zmian w ustawie "Prawo o ruchu drogowym". Według niego kierowcy powinni mieć możliwość redukcji kilku punktów karnych, zanim przekroczą limit. Migalski proponuje, aby mogli zrobić to za pośrednictwem Stacji Krwiodawstwa. Kierowcy dwa razy w roku będą mogli oddać krew, a w zamian za to pozbyć się czterech punktów karnych. Oczywiście jeśli pomysł uda się wcielić w życie to oddanie krwi wiązałoby się z brakiem możliwości odliczenia tego faktu jako darowizny w zeznaniu podatkowym.

Paulina Krupińska

 

 

———————————————————–

Polecamy również:

 

Migalski: PiS wygra wybory, premierem będzie Miller

Eurodeputowany z Raciborszczyzny przekonuje, że w przyszłych wyborach Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie największą liczbę głosów, ale nie obejmie władzy. – Kim po wyborach będzie Tusk? Zapewne nikim – przewiduje.

D. Tusk: moja wizyta zamyka temat rozbudowy Elektrowni Opole

Polska Grupa Energetyczna i Kompania Węglowa zawarły porozumienie dotyczące dostaw węgla do bloków energetycznych, które ma wykonać konsorcjum z Rafako jako liderem.

Migalski: Pieniądze za Nobla dajmy Białorusinom

To wstyd, że u granic Unii Europejskiej nadal rządzi dyktator – twierdzi Marek Migalski i proponuje by UE przekazała milion dolarów otrzymany za Pokojową Nagrodę Nobla na "zniknięcie z mapy Europy dyktatury Łukaszenki".

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. aha

    No jasne – jechałem po pijaku, tym razem udało sie nikogo nie zabić, ale mnie pały złapały. Ale co tam, pójde sobie, spuszczę troche krwi z ciała i mi punkty karne cofną. Co za DURNY pomysł??!!

  2. dada

    trochę kiepski sposób na pozyskiwanie krwiodawców,,,

  3. nie ma punktów karnych za jazde po pijaku…-_- bo jest sąd od razu. Są za to punkty karne za zdjęcia z fotoradaru, których można się z powodzeniem pozbyć na portalu punkciki.com – handel punktami karnymi ogólnopolska baza ludzi chętnych do przyjmowania punktów karnych 😉 przy okazji łatwy sposób na zarobek polecam

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here