Dlaczego warto spędzić letni wieczór z kinem plenerowym?

4

Familijne kino plenerowe to świetny sposób na spędzenie gorącego wieczoru. – To super pomysł! Można przyjść z kocykiem i w cieniu drzew obejrzeć lekki film! – mówi Patrycja. Letnie kino plenerowe – zdjęcia>

Po przygodach Asterixa i Obelixa oraz nieustraszonych braci Grimm przyszedł czas na "Małych Agentów 4" i "Złodziejaszków. Wieczorem 3 sierpnia odbył się drugi seans letniego kina plenerowego w D.K. "Strzecha". – Pomyślałem, że to fajny pomysł na spędzenie tak gorącego wieczoru. Na pewno tu jest nieco chłodniej niż w domu! – uśmiecha się pan Artur, który na seans przyszedł z 9-letnim synkiem.

– To super pomysł! Można przyjść z kocykiem i w cieniu drzew obejrzeć lekki film! – 13-letnia Patrycja zastrzega, że przyszły weekend też spędzi z Familijnym Kinem Plenerowym. Organizuje je dla raciborzan Raciborskie Centrum Kultury.

Początkowo RCK myślało o organizacji nocnego kina plenerowego dla widzów dorosłych. – Miały byś horrory, filmy sensacyjne, kino lekkie ale dla dorosłych. Ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że postawimy na kino familijne, bo jednak sporo dzieciaków zostaje w wakacje w mieście – mówi Andrzej Śliwicki, kierownik kina "Przemko" działającego w Domu Kultury "Strzecha". – Warto zabierać dziecko do kina, choćby po to, by przekonało się, że funkcjonuje coś więcej niż telewizja i internet. Zresztą, kino to magia, to nośnik na którym wychowywały się całe pokolenia, kino było dla wielu prawdziwym oknem na świat – uśmiecha się.

- reklama -

Cały lipiec "Przemko" zapraszało najmłodszych widzów na poranki filmowe. Cieszyły się dużą popularnością, dlatego RCK rozważa tę formułę także w ciągu roku szkolnego. – Może w niedziele? Niekoniecznie z samego rana – uśmiecha się Śliwicki.

A co w przyszły weekend w raciborskim kinie pod chmurką?

9.08, start:  19:00.
LATAJĄCA KLASA /110 min./ – od 6 lat
Legendarny kościół św. Tomasza w Lipsku, którego kantorem był Jan Sebastian Bach. Jego chór i szkoła chóralna z internatem, gdzie uczęszczają najbardziej utalentowani wokalnie chłopcy z całych Niemiec, których ojcowie i dziadkowie śpiewali w tym chórze. Ci grzeczni chłopcy w dzień śpiewają i uczą się, w nocy jednak stają się na powrót normalnymi 12-latkami i udają się na tajne spotkania swojej bandy. Ta banda ma jednak konkurencję, grupę dzieci, które więcej czasu spędzają na ulicy, niż w szkole. Bach i balet kontra hip hop i breakdance. Kontra? Niekoniecznie. Grzeczni chłopcy od św. Tomasza potrafią też nieźle rapować. A ciągłe bójki pomiędzy konkurencyjnymi bandami to taki rodzaj aktywnego poznawania się i… zalotów. Łobuzerska Mona i wiecznie potargany chórzysta Jonathan stanowią przecież idealną parę…
gatunek: familijny, komedia,
produkcja: Niemcy,

LUCKE LUKE NA DZIKIM ZACHODZIE /90 min./ – b/o
Nowy Jork, rok 1855. Grupa pionierów w ciągu 80 dni musi dotrzeć do Kalifornii, by osiedlić się na przyznanych im terenach. W podróży na Zachód pomaga im nieustraszony stróż prawa, Lucky Luke. Tymczasem banda Daltonów okrada nowojorskie banki i zrobi wszystko, by uprzykrzyć życie nie tylko Lucke'owi, ale i pionierom…
gatunek: animacja, komedia, western,
produkcja: Francja,

———————-

10.08, start: godz.19.00.
ASTERIX NA OLIMPIADZIE /117 min/ – b/o
W czasie Igrzysk Olimpijskich Brutus, przybrany syna Cezara, będzie walczył o serce pięknej księżniczki Iriny. Iriną zauroczony jest również jeden z Galów – Romantix. Jego przyjaciele, na czele z Asterixem z Obelixem zrobią wszystko, by pokonać Brutusa. Podstępny Brutus chce jednak osiągnąć jeszcze jeden cel, a jego intryga nie ma nic wspólnego ze szlachetną ideą olimpijską…
Film z polskim dubbingiem, w którym udział wzięła czołówka polskich aktorów. Jednemu z głównych bohaterów filmu, Brutusowi, głosu użyczył Borys Szyc, laureat Wiktora 2007 w kategorii Najlepszy Aktor. W dubbingu wzięli również udział m.in.: Daniel Olbrychski (Cezar), Wiktor Zborowski (Obelix), Cezary Pazura (Numernabis), Sławomir Pacek (Asterix), Anna Cieślak (księżniczka Irina), Jerzy Kryszak (Kakofonix), Tomasz Kot (Romantix), Bartek Kasprzykowski (Mordikus) i… Krzysztof Hołowczyc (Schumix).
gatunek: familijny, komedia, przygodowy,
produkcja: Belgia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy,

                      
WYŚCIG / 90 min./-
Zabawna komedia familijna, która ostrze swej satyry kieruje w stronę ojców, tak przejętych sportową rywalizacją swoich pociech, że sami zaczynają między sobą walczyć. A wszystko ma swój początek jeszcze w czasach szkolnych jednego z nich. Phil Davis był w piątej klasie niedościgły w biegach i skokach, dopóki nie pokonał go Ace Montana i to na oczach swoich najlepszych kumpli – Blane'a i Wielkiego Jimmy'ego. Od tego fatalnego dnia, kiedy utracił tytuł championa, Phil marzy o byciu pierwszym. Minęło 25 lat.
gatunek: familijny, komedia,
produkcja: USA,

Bilety w cenie :
5 zł- jeden seans
8 zł. – karnet na jeden dzień.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Kino plenerowe w Raciborzu wyprzedziło Polsat!

Ruszyło organizowane przez RCK Kino Plenerowe. W pierwszym seansie młodzi (i starsi) widzowie wybrali się wraz z trójką niezwykłych gallów do starożytnego Egiptu… Kino plenerowe RCK – zdjęcia>>>

Lokalni działacze na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Największym skarbem raciborszczyzny są zrzeszenie w licznych klubach i organizacjach ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas dla drugiego człowieka i samodoskonalenia siebie. Na Zamku Piastowskim obchodzili swoje święto.

RTP Unia rozstrzelała Banik Ostrawa [ZDJĘCIA]

Unitki błysnęły formą w spotkaniu z Banikiem Ostrawa wygrywając 8:0. Warto zaznaczyć, że wysokie zwycięstwo odniesiono w ekstremalnych warunkach pogodowych. RTP Unia Racibórz – Banik Ostrawa – zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. wow

    Zajefajna sprawa to kino w plenerze! Mego klimat i pozytywna energia. Marzy mi sie jeszcze kino samochodowe, jak w Ameryce. Można by to zorganizowac na parkingu kolo strzechy, tam gdzie jest zaklad Malcharczyka. Byloby tez nieziemsko!

  2. :)

    kino samochodowe to byłoby coś 🙂

  3. Co proponuje dla najmłodszych drugie kino w mieście? Kompletnie nic! Brawa dla pomysłodawców kina plenerowego, którzy pomyśleli o dzieciach i młodzieży.

  4. Każdy pomysł aktywizacji dzieci i ich rodzin jest dobry! Oby więcej organizowano takich akcji. Dzięki temu rodzina przyjemniej spędza razem czas niż w supermarkecie na zakupach.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here