Chiński smok na ulicach Raciborza

0

Chiny tak bardzo przypadły do gustu małym podróżnikom Azjatyckiego Lata z raciborską biblioteką, że postanowili tu pozostać nieco dłużej. Po raz drugi motywem przewodnim zajęć był właśnie ten kraj (zobacz zdjęcia>>).

Po sporej dawce praktycznych informacji o życiu codziennym w Chinach którą uczestnicy zajęć otrzymali we wtorek, dziś wszyscy nastawili się na intensywne zwiedzanie – usytuowane w centrum Pekinu Zakazane Miasto, Wiszący Klasztor, Terakotowa Armia i oczywiście Wielki Mur Chiński, którego niestety nie udało się pokonać w całości.

- reklama -

Na pocieszenie każdy mógł wylosować chińskie ciasteczko z wróżbą i skosztować tradycyjnie zaparzonej herbaty. Na zajęciach pojawił się także wyjątkowy gość prosto z Chin – Smok! Dzieci chcąc pochwalić się nowym kompanem, przemaszerowały z nim dumnie dookoła biblioteki. Było głośno, wesoło i kolorowo, a paradę ze smokiem na czele zdobiły dodatkowo lampiony przygotowane na poprzednich zajęciach.

 

 

 

 

 

Zmęczeni upałem, podróżnicy zaopatrzyli się również w własnoręcznie wykonane bardzo praktyczne wachlarze, które na pewno przydadzą się w trakcie kolejnej eskapady do Kambodży i Wietnamu. Być może przyda się im także mini lekcja chińskiego i zwrot „Zai jian”. A więc… do zobaczenia!

 

/bibliteka; p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here