Pątnicy z Raciborza wyruszyli. W sobotę dotrą na Jasną Górę

2

"Siostry i Bracia! Być solą ziemi" – to hasło przyświecające tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę. W poniedziałek 19 sierpnia raciborski strumień wyruszył w czterech grupach spod kościoła na Ostrogu.

 

- reklama -

W dniach 18 – 24 sierpnia odbywa się XXXVII Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Wzorem ubiegłych lat wierni pielgrzymują w pięciu strumieniach: z Nysy, Opola, Raciborza, Głubczyc i Kluczborka. Strumień raciborski wyruszył dziś. Na początek, o godz. 9.00 uczestnicy wzięli udział we Mszy św. W trasę ruszyli po godz. 10.00.

 

Pierwszego dnia pokonają drogę do Rud Raciborskich, gdzie będą nocować. Drugiego dnia przejdą przez Kotlarnię, Starą Kuźnie, Sławięcice oraz Ujazd. Trzeci dzień trasy poprowadzi ich przez Balcerzowice, Centawę, Barut oraz Żędowice. W czwartek po mszy grupa raciborska połączy się ze strumieniem opolskim. Tego dnia pątnicy nocować będą w Jeżowej, dzień później we Wręczycy Małej.  Następnego dnia pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. W tym roku przyświeca im hasło "Siostry i Bracia! Być solą ziemi".

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————

 

patrz także:

 

Rudy: arcybiskupi, biskupi i tysiąc wiernych w Opactwie

Sześciu biskupów i ponad tysiąc wiernych brało udział w metropolitalnych obchodach odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium w Rudach. Obchody WNMP w Rudach – zdjęcia>>>

 

 

Wierni z Raciborza na Światowych Dniach Młodzieży w Rio

23 lipca rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. W odległej Brazylii nie zabrakło również grupy raciborzan, którzy jeszcze w pierwszej połowie lipca wyruszyli w podróż ich życia.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. W 4 dni dotrą na Jasną Górę? To co będa już na miejscu w czwartek wieczorem? To ciekawe gdzie będą szli przez cały piątek i pół soboty?

  2. Uwaga jak najbardziej słuszna 😉
    Dziękujemy za czujność, już poprawione

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here