Kuźnia kulturalnie pożegnała lato 2013

0

Mecz policja kontra mieszkańcy, pokaz straży pożarnej, wielkie ważenie plastikowych nakrętek, targi lokalnych organizacji, koncert Zbigniew Foryś Band – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Pożegnanie Lata w Kuźni Raciborskiej – galeria zdjęć

Po raz pierwszy festyn w Kuźni Raciborskiej odbył się w nowym miejscu – na terenie starej szkoły podstawowej, przy ulicy Arki Bożka. Pożegnanie Lata rozpoczęło się od rozgrywek piłki nożnej między drużynami: mieszkańcy, policja, nauczyciele, samorządowcy. Mimo, że mecze te raczej traktowane były w kategorii rozrywki sportowej, to zawodnicy dawali z siebie wszystko. W drugiej części placu wokół sceny zgromadzone zostały stoiska Lokalnych Organizacji i Stowarzyszeń działających na terenie gminy Kuźnia Raciborska, które kolejno przedstawiały swoje cele i tegoroczne osiągnięcia.

- reklama -

 

 

Pierwszy mecz rozegrał się między drużyną mieszkańców, a policjantami z Kuźni Raciborskiej – zobacz zdjęcia>>>

 

Na scenie z okazji Pożegnania Lata wystąpili wychowankowie Domu Kultury, których śpiew, gra na instrumentach i pokazy sztuki walki przyciągnęły naprawdę sporą publiczność. A że można było też smacznie i swojsko zjeść przekonał się nie jeden mieszkaniec Kuźni (domowe ciasta, placki po węgiersku itd).

Rzesze małych gapiów przyciągnął oczywiście pokaz strażacki okolicznych jednostek. Dzieciaki mogły poczuć się prawdziwymi strażakami, przymierzając czapki i specjalne ubrania. Bardziej odważni mogli posiedzieć na kierownicą wozów lub w motorówce ratunkowej.

 

                   

 

Ok godziny 20:00 rozpoczęło się wielkie ważenie nakrętek plastikowych oraz rozstrzygnięcie konkursu akcji charytatywnej dla Kuby Karwańskiego – dorzuć się do 9 ton na nowy wózek inwalidzki.

Na zakończenie wieczoru ok.godz. 20.30 przewidziano koncert zespołu ZBIGNIEW FORYŚ BAND

 

Marta Rajchel

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here