Fotoradar na Kozielskiej? Służby robią przymiarkę

3

Mieszkańcy ul. Kozielskiej wciąż narzekają na hałas i proszą o dodatkowe, nocne badania pomiaru prędkości. Starosta informuje, że pomiary będą, bo o ich przeprowadzenie wystąpiła Inspekcja Transportu Drogowego. Powraca kwestia hałasu na ulicy Kozielskiej. Uchwałą Zarządu Powiatu Raciborskiego od 4 do 17 września będą trwały konsultacje dot. projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla drogi krajowej nr 45 w ciągu ulicy Kozielskiej. Plany te spotkały się już z protestem mieszkańców (więcej w artykule: Mieszkańcy Kozielskiej: chcecie ograbić nas z majątków!). Tymczasem radny Władysław Gumieniak zapytuje o możliwość przeprowadzenia dodatkowych, nocnych pomiarów prędkości pojazdów przejeżdżających ulicą, gdyż to właśnie nocą samochody osobowe i ciężarowe mają zdaniem mieszkańców jeździć zbyt szybko powodując uciążliwy hałas.


Mieszkańcy ulicy Kozielskiej prosili radnego Władysława Gumieniaka o interwencję w sprawie hałasu na ul. Kozielskiej, którego źródłem, zdaniem mieszkańców, jest nadmierna prędkość przejeżdżających drogą pojazdów.
- reklama -

Starosta Adam Hajduk informuje, że pomiary zostały już przeprowadzone, ale w ciągu dnia, kiedy ulica jest zakorkowana i dlatego nie wykazały notorycznego przekraczania prędkości pojazdów na Kozielskiej. Tymczasem Inspekcja Transportu Drogowego przymierza się do postawienia masztów z fotoradarami na ulicy, do czego również potrzebne jest przeprowadzenie dodatkowych pomiarów, o czym poinformował w czasie sesji Rady Powiatu Raciborskiego w dn. 3 września starosta Adam Hajduk. Podwójne zapotrzebowanie na dodatkowe pomiary przesądza o ich rychłych przeprowadzeniu.

Niezależnie od fotoradarowych planów Inspekcji Transportu Drogowego, otwartą pozostaje kwestia utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania. Starosty nie dziwią protesty mieszkańców przeciwko tym zamierzeniom, ale przyznaje, że uchwałę w tej sprawie po prostu trzeba przygotować, gdyż takie jest prawo. – Co z tym zrobi rada? To inna rzecz… – zaznacza starosta raciborski i dodaje, że nocą źródłem hałasu może być również nie najlepszy stan studzienek kanalizacyjnych. – Jak taki tir, nawet jadąc 60 km/h, przejedzie po takiej studzience cztery razy to hałas, który przy tym powstaje obudzi każdego – mówi A. Hajduk.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Mieszkańcy Kozielskiej: chcecie ograbić nas z majątków!

Jest pomysł na to, jak na ulicy Starowiejskiej ograniczyć hałas drogowy. Problem z ulicą Kozielską. Tam starostwo nie ma innej możliwości jak utworzenie Obszaru Ograniczonego Użytkowania. Mieszkańcy się na to nie godzą.

Radny Wacławczyk alarmuje: Chcą wyciąć kilkaset drzew!

RZGW wystąpiło do magistratu o pozwolenie na wycinkę 400 drzew przy Odrze, od kładki do ujścia Ulgi. – W ten sposób mogą wyciąć nawet 600 drzew! To ogromna liczba – radny jest przerażony i chce wiedzieć, czyj to był pomysł.

PUP Racibórz: bezrobocie spadło do 8,5%

Lato sprzyja spadkowi bezrobocia. W sierpniu pracę znalazło 88 z 2953 osób zarejestrowanych w raciborskim urzędzie pracy. Jakie zawody są obecnie najbardziej poszukiwane? Praca Racibórz>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Ag

    hałas ? mi sie chałupa rozsypuje ! dwa razy prosiłem kolesi z GDDKiA aby wyrównali studzienkę na wysokości zatoczki autobusowej koło Caritasu, porobili zdjęcia, powiedzieli że przekażą bo deszczówka to nie ich działka – gówno przekazali, ostatnio pojawiły się nowe pęknięcia w domu na ścianach nośnych, może jak nie idzie po dobroci to trzeba jakiegoś ..uja do sądu podać ? jestem za fotoradarem jak najbardziej, nie pamiętam kiedy w naszych okolicach policja łapała na radar, może ze dwa lata temu, jeśli nie więcej, widać mają to w d..pie… w nocy owszem rajdowcy są ale i nie brakuje poj..banych tirowców , taki jak przeleci po tych studzienkach to mi szklanka z gebisem raz z szafki na podłoge j..bła – pozdrowienia dla starosty i reszty naszych rajców powiatowych.

  2. chore

    czasami mam wrazenie ze wszystko w polsce celowo zostalo tak skomplikowane – gmina odpowiada za te droge, powiat za inna, wojewoda za jeszcze inna a sa i takie za ktore odpowiada giedka… i szukaj logiki i szukaj pomocy, jeden na drugiego bedzie przerzucal az czlowieku zdechniesz albo sie wyprowadzisz. c h o r e

  3. ,,I,,

    Rajcy tego miasta mają mieszkańców głęboko w oku analnym. Nie chce im się interweniować. Mieszkańcy zgłaszają problem a oni że to nie my tylko inni, dzieciaki dorwały się do wałdzy i pier..lą wszystkich. To wy jesteście dla nas a nie my dla was. Miejcie honor. Bedą stawiać jakąś wieże żeby obserwować budowę zbiornika, po ciu..l to komu. Qrwa mać nie ma innych problemów. Na kozielskiej domy pękają, dzieciaki się boją, a władze leją na to ciepłym moczem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here