O pomnikach Eichendorffa na zamku

1

2013 oficjalnie ustanowiony został w powiecie raciborskim rokiem pamięci Eichendorffa z okazji 225. rocznicy urodzin poety. Na jesień zaplanowano kilka ciekawych wydarzeń, pierwszym będzie wykład poświęcony jego pomnikom.

Istotą działań mających na celu ogłoszenie roku 2013 „Rokiem Pamięci Josepha von Eichendorffa” jest pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, wzmocnienie poczucia więzi społeczności lokalnych z ich korzeniami, pogłębienie więzi emocjonalnej z własnym regionem oraz umiejętności pogodzenia poczucia własnej tożsamości regionalnej i narodowej z postawą uniwersalizmu.

- reklama -

Kilka ciekawych wydarzeń zaplanowano na jesień. 10 września o godz. 17.00 wykład pt. Historia Raciborskich Pomników Eichendorffa wygłosi w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego dr Josef Gonschior. Program obchodów można znaleźć na stronie powiatraciborski.pl w zakładce „Rok Eichendorffa”.

Rok 2013 został oficjalnie ustanowiony Rokiem Pamięci Josepha von Eichendorffa. Stało się tak dlatego, że właśnie na ten rok przypada okrągła, 225. rocznica urodzin tego słynnego poety z Łubowic.

 

/ps/

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

Zamki i pałace ziemi raciborskiej. Wernisaż wystawy na zamku

13 września miłośnicy historii i architektury będą się mogli przenieść w świat zamków i pałaców. W domu książęcym zostanie otwarta ekspozycja Zamki i pałace ziemi raciborskiej, przygotowana przez Modulor Group.

 

 

W Łubowicach o wzmacnianiu mniejszości niemieckiej

„Wzmacniania struktur Mniejszości Niemieckiej w Polsce” – to tytuł szkolenia, na które do Łubowic zaprasza DFK Schlesien. Zarządcy kół mniejszości niemieckiej dowiedzą się, jak sprostać zmiennej rzeczywistości.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. czemu w raciborzu promuje się niemieckich poetów i twórców? Dlaczego nie mówi się o polskich, teraźniejszych poetach, takich jak Maria Wojtczak na przykład?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here