Remont Mariańskiej. Potrzebny? Sami oceńcie

13

Magistrat i starostwo porozumieją się ws. remontu ul. Mariańskiej w Raciborzu. Pojawia się pytanie, czy właśnie ta ulica najbardziej potrzebuje remontu? Władze chcą, aby Mariańska stała się kolejną "schetynówką". W temacie remontów dróg najczęściej słyszy się o ul. Rybnickiej. Dużo rzadziej kierowcy narzekają na stan Mariańskiej. Tymczasem prezydent Mirosław Lenk i starosta Adam Hajduk chcą zawrzeć porozumienie ws. wspólnego remontu właśnie Mariańskiej.

- reklama -

Środki na remont zamierzają pozyskać z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tym samym – w razie pozytywnego przejście przez procedury programu – przebudowana Mariańska stałaby się kolejną "schetynówką".  Przed przyjęciem uchwały radni pytali prezydenta po co remontować ulicę, które stan nie jest tak zły jak innych dróg, np. Rybnickiej. Mirosław Lenk przypomniał, że ul. Rybnicka jest częścią Drogi Wojewódzkiego 935 i za jej stan odpowiada Wojewódzki Zarząd Dróg. Prezydent Przekonuje, że stan Mariańskiej, wbrew pozorom, wcale nie jest taki – za kilka lat i tak czekałby ją kapitalny remont… A środki finansowe i odpowiednie programy dofinansowujące są dostępne dziś i nie można przewidzieć, czy będą dostępne za kilka lat.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Poseł Siedlaczek dziwi się organizacji ruchu na Wileńskiej

– Jadę przez Racibórz i nie jestem w stanie pojąć sposobu przeprowadzania remontu na ulicy Warszawskiej i Wileńskiej – pisze poseł Henryk Siedlaczek. Wątpliwości posła nie są pierwszymi, które dotyczą kontrowersyjnego remontu.

A. Hajduk: Nie będzie dużych zwolnień nauczycieli

W ciągu czterech lat szkołom ponadgimnazjalnych ubyło 900 uczniów, a na tym nie koniec. Póki co udało się uniknąć drastycznego zmniejszenia kadry pedagogicznej. Jak długo jednak uda się utrzymać zatrudnienie na tym poziomie?

Wieże widokowe nową atrakcją Raciborszczyzny?

Dopiero co starosta poinformował o chęci wybudowania platformy, z której można będzie podziwiać plac budowy zbiornika Racibórz, a już zapowiada następne. Czy zatem, jak u Tolkiena, Raciborszczyzna będzie miała swoje dwie wieże?
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

13 KOMENTARZE

 1. ???

  czegoś tu nie rozumię .Mariańska miała remont kapitalny parę lat temu .Od kiedy remonty robi sie co pare lat.Chyba ze cząstkowy .Ta droga wymaga tylko małych poprawek.Ten pomysł Lenka i Hajduka jest poroniony.

 2. Parę lat temu? Kapitalny remont Mariańskiej był pona 20 lat temu.

 3. kama

  Moim zdaniem remont drogi nie powinien zależeć od ubiegłych lat remontu ale od faktycznego stanu drogi. Jeżeli jest możliwość uzyskania funduszy, to dlaczego tego nie zrobić? Są gorsze drogi w Raciborzu ale o nich decyduje województwo. Ludzie zamiast się cieszyć, że jedna z dróg będzie naprawiona, to narzekacie, że po co. Kompletnie nie rozumiem takiej postawy.

 4. jolka

  Zakaz postoju na Mariańskiej, bo nie można nią przejechać.

 5. :P

  Dokładnie – jest opcja dofinansowania remontu – trzeba brać i nie pytać, bo za 5 lat nie bedzie i wtedy bedzie „a jak byla kasa to my nie brali zeby sie podlizac”. Zawsze źle…:P

 6. Wszystko To Prawda, Tylko Czemu Skoro Jest Opcja Dofinansowania To Nie Wezma Sie Za Drogi Ktore Bardziej Tego Potrzebuja??????????????????????????????????????????????

 7. Kama, nie powinni się brać za remonty tam gdzie potrzebne nie są, ze względu na to, że pieniądze nie biorą się z nieba, tylko z naszych kieszeni. To my zarabiamy na państwo, nie państwo na nas.

 8. kama

  Dzisiaj jechałam Mariańską i specjalnie przyglądałam się drodze. Niestety jest w fatalnym stanie. Nie piszcie bzdur tylko sobie sprawdzcie.

 9. Jak najbardziej ul.Mariańska nadaje się do remontu.Po okresie zimowym było duzo dziur w jezdni.

 10. wojtek

  Dziennie jeżdże po mariańskiej i to naprawde marnowanie pieniędzy ,no chyba że idzie o to żeby tam bruk dać.

 11. Chyba może być coś na rzeczy .Prezydent Lenk uwielbia bruki .Aha… NO I JESZCZE WYCINAĆ DRZEWA,

 12. kama

  @ wojtek- polecam wizytę u okulisty:) Nie wciskaj ludziom kitu.

 13. Mieszkam przy Mariańskiej, dziennie jadę tam i nazad kołem, może
  jakieś renowacje, mały remont, specem nie jestem, ale wydaje mi się, że
  to myślenie na poziomie „brać pinionce jako som, bo inacej się
  zmarnujom” (nie, że trafią w miejsce gdzie być może bardziej są
  potrzebne).

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here