Narodowe czytanie Fredry w bibliotece… po śląsku!

0

Na wesoło i po śląsku czytano Fredrę w bibliotece. Na miejscu można było zobaczyć również krótką inscenizację "Pawła i Gawła" a także odcisnąć przysłany przez Bronisława Komorowskiego stempel. Od przeczytania listu prezydenta RP Bronisława Komorowskiego rozpoczęło się narodowe – i rodzinne – czytanie Fredry w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. Specjalnie dla przybyłych na skwer przed biblioteką najmłodszych zainscenizowano również "Pawła i Gawła", następnie panie Ewelina i Maria Galwas przystąpiły do recytacji autorsko przetłumaczonych na język śląski utworów pisarza.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również: 

Pieczęcie B. Komorowskiego dla zamku, biblioteki i RCK

Biuro Prezydenta RP przysłało do Raciborza trzy pieczęcie, którymi na pamiątkę będzie można oznaczyć utwory Aleksandra Fredry. Akcja ma związek z Narodowym czytaniem Fredry, w które włączyły się RCK, biblioteka i zamek.

Warsztaty kaligraficzne w Raciborzu: naucz się pięknie pisać

– Bazgrzesz jak kura pazurem! – brzmi znajomo? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z planem warsztatów kaligraficznych, które odbędą się w bibliotece. Warsztaty kaligraficzne Racibórz – szczegóły>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here