Sprawdź swoje umiejętności obronne w Brzeźnicy

0

Uczniowie podstawówek i gimnazjów z całego powiatu mogą wziąć udział w 10. jubileuszowym Marszu Sprawnościowo-Obronnym im. abp Józefa Gawliny. Organizuje go tradycyjnie Uczniowski Klub Sportowy Orzeł oraz szkoła w Brzeźnicy.

Na zwycięzców czekają nagrody. Ale, jak zapewniają organizatorzy, już sam udział jest dla uczestników bardzo ciekawy, bo każdego roku w imprezie biorą udział żołnierze którejś z jednostek wojskowych, na miejscu jest możliwość zapoznania się  ze sprzętem wojskowym, historią danej jednostki, pracą żołnierza.

- reklama -

 

Zawodnicy będą mieli za zadanie na kilometrowym odcinku wykonać różnego rodzaju zadania m.in. z ratownictwa przedmedycznego, strzelania z urządzenia pneumatycznego, posługiwanie się kompasem, czytanie mapy, będzie też tor sprawnościowy.

 

Skąd pomysł takiego biegu? – Nauka przysposobienia obronnego zaczyna się dopiero w szkołach ponadgimnazjalnych, takiech elementów brakuje we wcześniejszej fazie kształcenia. Warto, by dzieci od najmłodszych lat nabywały takich umiejętności, bo one naprawdę mogą uratować życie. A poza tym, wychowanie w duchu patriotyzmu i umiłowania ojczyzny jest naszym obowiązkiem – wyjaśnia Zygmunt Kandora z Urzędu Gminy w Rudniku.

 

Tegoroczny Marsz Sprawnościowo-Obronny będzie wstępem do wydarzeń planowanych w ramach Roku Arcybiskupa Józefa Gawliny, którego głównym organizatorem będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudniku.

 

Bieg odbędzie się 27 września od godz. 11.00 na terenie szkoły w Brzeźnicy. Mogą w nim wziąć udział szkoły z całego powiatu.

 

publ. /ps/

 

 ——————————————-

 

zobacz także:

 

Po zwycięstwie na tegorocznych Mistrzostwach Polski Weteranów w Murowanej Goślinie, kolejny tytuł Mistrza Polski trafił w ręce Jana Deńcy, na co dzień szefa wydziału oświaty w Urzędzie Gminy w Rudniku, z zamiłowania maratończyka.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here